Ufuk Sarıca: “Daha düzgün bir Pınar Karşıyaka izlettireceğiz”

Anje

Global Mod
Global Mod
Türkiye Sigorta Basketbol Muhteşem Ligi’nde deplasmanda Türk Telekom’a 92-83 yenilen Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, “Beni üzen bilhassa hem savunma hem atakta tertip dışı yanlışlar yapmamız oldu.” dedi.

Sarıca, yaptığı açıklamada, boyalı alandaki savunma zaafiyeti ve top kayıpları niçiniyle Türk Telekom’a mağlup olduklarını belirtti. Başa baş giden maçta epeyce sıradan top kayıpları niçiniyle son dakikalarda skorda geri kaldıklarını bildiren Sarıca, şunları kaydetti :

“Lige verilen 3 haftalık orta ve ulusal gruba giden oyuncularımızın yokluğundan dolay ekip ritmini bulamadığımızı gördük. Beni üzen bilhassa hem savunma hem atakta nizam dışı yanılgılar yapmamız oldu. Bunları hatırlatmak ve tertibi tekrar işler hale getirmek en başta benim bakılırsavim. Oyuncularımıza bunları hatırlatıp, salı günü Basketbol Sampiyonlar Ligi’nde oynayacağımız maçta alanda daha güzel bir Pınar Karşıyaka izlettireceğiz.”

Ligde üst üste 3. hezimetini alan Pınar Karşıyaka, FIBA Şampiyonlar Ligi’nde 22 Kasım Salı günü İtalya’da UNAHOTELS Reggio Emilia’ya konuk olduktan daha sonra ligde 26 Kasım Cumartesi günü Yukatel Merkezefendi Belediyesi ile İzmir’de karşılaşacak.