Üç yıl evvel başladığı judoda Balkan Şampiyonası’na çıkacak

Anje

Global Mod
Global Mod
Yaklaşık 3 yıl evvel başladığı judoda kısa müddette kendisini geliştirerek Türkiye ikincisi olan 12 yaşındaki Ahmet Beşaltı, katılacağı Minikler Balkan Şampiyonası’nda madalya kazanmak için idmanlarını ağır bir biçimde sürdürüyor.

Türkiye Judo Federasyonu tarafınca hayata geçirilen “Judoyla spora başla” projesi kapsamında Şanlıurfa’da düzenlenen kursa katılan Beşaltı’nın ömrü değişti.

Bu branşta kendisini geliştiren Beşaltı, katıldığı karşılaşmalarda kıymetli dereceler kazandı. 22-24 Temmuz’da Afyonkarahisar’da düzenlenen Spor Toto Minikler Türkiye Şampiyonası’nda 50 kiloda Türkiye ikincisi olan Ahmet Beşaltı, 24-25 Eylül’de Bosna Hersek’te düzenlenecek Balkan Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etme hakkı elde etti.

Antrenörü İbrahim Halil Durna nezaretinde Haliliye Belediyesi Spor ve Hayat Merkezi’nden çalışmalarını sürdüren Beşaltı, Balkan Şampiyonası’nda derece elde etmek istiyor.

Ahmet Beşaltı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, küçük yaşlardan itibaren ilgi duyduğu judoyu epeyce sevdiğini ve bu sporda kendisini geliştirmek için ağır gayret harcadığını belirtti.

İdmanlarını disiplinli bir biçimde sürdürüp, epeyce çalıştığını anlatan Beşaltı, “Yaklaşık 3 yıl evvel İbrahim Halil Durna Hoca’mın yönlendirmesiyle judoya başladım. Kısa müddette kendimi geliştirdim. Katıldığım bölgesel tertiplerde ve Türkiye Şampiyonası’nda madalyalar aldım. Temmuz ayında Afyonkarahisar’da düzenlenen Minikler Türkiye Şampiyonası’nda 50 kiloda ikinci sırayı elde ettim. 10 aylık bir çalışmanın akabinde şampiyonada derece aldım ve epey memnun oldum. 24-25 Eylül’de Bosna Hersek’te düzenlenecek Balkan Şampiyonası’na katılacağım. İnşallah oradan da madalyayla dönerim. Disiplinli bir biçimde çalışmalarıma devam ediyorum.” diye konuştu.

– Durna: “Çok başarılı ve disiplinli bir sporcu”

Antrenör İbrahim Halil Durna, Ahmet Beşaltı’nın uzun vakittir hazırlandığını ve kendisine hayli güvendiğini belirtti.

İdmanlara aksatmadan devam ettiklerini lisana getiren Durna, “Ahmet, hayli sıkı bir çalışmanın akabinde kilosunda Türkiye ikincisi oldu. Bizi memnun etti ve gururlandırdı. Kendisiyle 3 yıl evvel tanıştık. Çok başarılı ve disiplinli bir sportmen. Artık Bosna Hersek’te düzenlenecek Balkan Şampiyonası’nda katılacak. Çalışmalarımız devam ediyor. Amaçlarımızda Balkan, Avrupa ve dünya şampiyonlarından derece yapmak var. Kendisini fazlaca güveniyoruz. İnanıyoruz ki epeyce kıymetli muvaffakiyetler ele edecek.” sözlerini kullandı.