Türk güreşinin parlayan yıldızı; Kayseri Şekerspor

Anje

Global Mod
Global Mod
Kayseri Şekerspor Kulübü Asbaşkanı Hüseyin Akay, katıldıkları güreş karşılaşmalarında Türkiye’yi ve kenti başarılı biçimde temsil eden atletleriyle gurur duyduğunu söylemiş oldu.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanlığı misyonunu de yürüten Akay, AA muhabirine, 1986’da kurulan kulübün biroldukça başarılı sportmen yetiştirdiğini bildirdi.

nazaranve geldikleri günden bu yana güreşe büyük dayanak verdiklerini belirten Akay, “Son 7 yılda katıldığımız Türkiye, Balkan ve Avrupa şampiyonalarında grekoromende 28 madalya kazanan kulüp atletlerimiz Abdullah Toprak, Emre Memnun, Azat Sarıyar, Onur Yurtada, Barış Erberk, Sercan Keskin, Yusuf Yazıcı, Mahmut Yılmaz, Toygun Aktop ve Ahmet Eminoğlu’nu tebrik ediyorum.” dedi.

Güreş sporunu ve atletini önemsediklerini lisana getiren Akay, “Şu anda 35 atletimizden 10’u ulusal grubumuzda bakılırsav aldı. Bunların içerisinde Abdullah ön plana çıkan arkadaşlarımızdan biri. Emre, Onur, Azat ve öbür atletlerimiz isimleriyle ön plana çıkan arkadaşlarımız. Örnek verecek olursak Emre, 4 turnuvaya katıldı. Son 2 yıl içerisinde 3 madalya aldı. Avrupa şampiyonasında Türkiye’yi temsil etti. Büyüklerde, 23 yaş altında, ergenlerde ve çeşitli kategorilerde Türkiye’yi temsil etme ve madalya alma başarısı gösterdi. Bu, hem ekip tıpkı vakitte hocalarımızın işe kıymet vermeleri, çabaları ve işimizi ciddiye almamızın kararı elde edilen bir muvaffakiyet. Şampiyonluklar ve dereceler almaya devam ediyorlar.” diye konuştu.

Cet sporuna verdikleri değerin gereği atletlere sahip çıkmaya çalıştıklarını vurgulayan Akay, “Türk milletini Avrupa ve dünya minderlerinde temsil etmek, al bayrağımızı göndere çekmek için bunu önemsiyoruz. Bu kadar zahmete, maliyete ve emeğe katlanmak kolay değil. Elde edilen bir birincilik ya da şampiyonluk, bayrağımızın göndere çekilmesi ve İstiklal Marşı’mızın okunması bizim bu çektiğimiz düşünce ve maliyetleri unutturuyor.” sözlerini kullandı.

“Her gün çift idman yapıyoruz”

Kayseri Şekerspor Kulübü antrenörü İlker Genel de daha evvel 6 yıl sportmeni olduğu kulüpte antrenörlük yapmaktan memnunluk ve gurur duyduğunu lisana getirdi.

Kulüpte 19-22 yaş ortası atletlerinin olduğunu kaydeden Genel, idmanların ise ağır bir tempoyla sürdüğünü söylemiş oldu.

Genel, ilerleyen vakit içinderda yapılacak Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonalarına katılmak ve buralarda birincilik için çaba etmek istediklerini söz ederek, “Ben onlara inanıyorum. Onlar da bana inanıyor. İdmanlarımız fazlaca ağır. Güreş hayli ağır ve fedakarlık isteyen bir spor. Her gün çift idman yapıyoruz. Sabah 10.00’dan 12.00’ye, akşam da 17.00’den 20.00’ye kadar sürüyor. Çocuklarım fazlaca fedakar. Zira bu epey sıkıntı bir iş. Çocuklarım inanmış, bu niçinle muvaffakiyetin geleceğine inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.