Tülin Şahin’in mahkemelik olduğu eski sevgilisi konuştu: İstanbul’a geldiklerinde çocuklarımı meskenden attı, geceyi otelde geçirdik

Irina

New member
Tülin Şahin‘in kızının babası ve eski sevgilisi olan Portekizli işadamı Pedro de Noronha, İstanbul’a gelen iki çocuğunun, ünlü model tarafınca meskenden kovulduğunu savunarak, “Benim çocuklarımı reddetmesi büyük bir kırılma noktası oldu, ona olan aşkım da sarsıldı” tabirlerini kullandı.

Siena’yı kaçırmayı planlıyor

Birinci evliliğinizden iki oğlunuz var, 14 ve 15 yaşlarında. Birinci buluşmada çocuklarınızla tanıştı mı?

– Hayır, çocuklarım Londra’dalar ve yaz tatili için Lizbon’a geldiklerinde Tülin’le tanıştılar. Şahane anlaştılar.

Ancak Tülin Şahin’in meşhur olması sizi birinci andan itibaren olumsuz etkilemedi, değil mi?

– Aslında etkiledi. Zira baştan beri benim için tek sorun, ünlü olmasıydı. O, bağımızın başından beri çocuk istiyordu. Ben çocuğumun bu biçimde bir ömrü olmasını istemediğimi ve çocuğumuzun Portekiz’de büyümesini istediğimi söylemiş oldum. Bakın, İstanbul olağanüstü bir kent lakin çocuk büyütmek için güç bir kent.

Ben kıyıda yaşıyorum ve çocuklarımın da deniz kenarında, kıyıda büyümesini, benim üzere sörf yapmalarını istedim. Modellik mesleğinin sonlarındaydı Tülin, 40 oluyordu. Günde iki kez İstanbul’a uçak var. “Ne vakit iş için gitmen gerekiyorsa, atlar gidersin” dedim.

Hamileliğiyle ne değişti?

– Her şey! Günden geceye değişik bir insan oldu. Çocuklarımla bir ortaya geldiğinde, birden apayrı davranmaya başladı. Onların da başı karıştı. Bana verdiği bütün kelamları teker teker bozmaya başladı. Benim için kelam onurdur; bir kelam verirsiniz, el sıkışırsınız ve bu değişmez. İnsanların bir şey söyleyip, diğer şeyler yapmasına alışkın değilim. Lakin hamileliği niçiniyle diye düşündüm ve bir kızımız olacaktı. Evet, erkek de olabilirdi lakin İlah bize bu kız çocuğunu bahşetti. Bütün planlarımı altüst ettim, ki benim için neredeyse imkansızdı ve o süreçte 4 ay Türkiye’de yaşadım. Fedakârlık etmeye karar verdim, zira ikinci defa bir aile kurma fırsatım olmuştu ve bunun yürümesi için her şeyi yapmaya hazırdım.

Türkiye’de de biroldukça ünlü isim evlenmeden çocuk sahibi oluyor. niye sizce Tülin Şahin bu geçersiz nikâh mizansenine muhtaçlık duydu?

– Bence kendini “Türkiye’nin yüzü” olarak görüyor ve evlenmiş görünerek herkesi şad etmeye çalışıyor. esasen o yüzden iki oğlum olduğunun bilinmesini istemedi.

Bunu niye gizleme gereksinimi hissetmiş?

– O, Türkiye’deki “mükemmel kız” imajını fazlaca önemsiyor. Çocuklu bir adamla, evlenmeden çocuk yapmış olmasının mesleğine ziyan vereceğini düşünüyordu. Hatta şu epey hayli büyük bir sorun olmuştu. Oğullarım, Siena doğduktan 5 hafta daha sonra onu görmeye Türkiye’ye gelmek istediler. Tülin istemedi, “Biz Lizbon’a gidince görseler olmaz mı?” dedi. “Çocuklar 9 ay sıkıntı sabrettiler, büyük bir heyecanla kardeşlerinin doğumunu beklediler, 5 hafta bile onlara fazlaca geldi” dedim.

daha sonra geldiler lakin korkunçtu! Zira Tülin onları meskenden attı ve biz geceyi otelde geçirdik. Ben yanlış bir şey yapmadım. Yaptığım tek şey, artık Tülin’i istememekti. Bir alakada, bir taraf devam etmek istemeyebilir. Benim çocuklarımı reddetmesi büyük bir kırılma noktası oldu, ona olan aşkım da sarsıldı. Ancak bir daha de denedim. Çocukları Lizbon’a götürdükten daha sonra geri geldim. 2 aylık bir bebeği terk edemezdim. 3 ay boyunca burada beraberydik ve denedik lakin olmadı. Ben elimden gelenin en uygununu yaptığıma inanıyorum.