Trump'ın tartışma sonrası mitingine inananlar arasında tedirginlik var

Anje

Global Mod
Global Mod
Başkan Biden'ın Perşembe günkü prime time tartışması sırasında bayılmasından bir gün sonra, Virginia Valisi Glenn Youngkin, Chesapeake Körfezi'ndeki bir çiftlikte heyecanla eski Başkan Donald J. Trump'ın yanında durdu.

“Bu şimdiye kadarki en iyi Trump mitingi!”

Geçmişte Bay Youngkin, işine geldiği zaman Bay Trump'la mesafesini ve istikrarsız davranışlarını korurdu.

Şimdi değil. Şu anda hepimiz kazanırken değil.

Trump, Cumhuriyetçilerin giderek kazanılabilir olarak gördüğü bir eyalette binlerce destekçisinin önünde sahneye çıkarken “Merhaba Virginia,” diye cıvıldadı. “Sözde tartışmayı gören oldu mu?” diye bağırdı, “Bu büyük bir tartışmaydı.” bir.”

Görünüşte, Chesapeake rallisi, 2024 yarışı daha yüksek vitese geçmeden önce, tartışma sonrası hızlı bir zafer turuydu.

Miami'den diş hekimi olan 35 yaşındaki Jason Alter, “Demokratların başı büyük dertte, bu yüzden bugün kendimi oldukça iyi hissediyorum” dedi.

Ancak sevincin altında hafif bir panik vardı. Bazen hayatta her şey biraz fazla iyi gidiyor gibi göründüğünde hissettiğiniz türden bir panikti bu.

Trump'ın geri dönüş kampanyası sırasında destekçileri, dinleyen herkese Biden'ın, doğru zamanda onu daha güçlü bir aday çıkarmaya zorlayacak karanlık bir kurumun aracından başka bir şey olmadığını söylediler. Şimdi onlara göre bu komplo milletin gözü önünde oynanıyor.

Virginia Beach'te yaşayan ve emlak yatırımcısı olan 40 yaşındaki Phil Capron, “Hepimiz bundan şüphelendik” dedi. “Ve şimdi bu, tüm büyük medya kuruluşlarının yaydığı resmi versiyon.”

Şüphe Cuma günü ortaya çıktı. FEMA yüklenicisi 55 yaşındaki Tara Silvasy, “Bunu onu dışarı çıkarmak için yaptılar” dedi.

Peki bu “o” kim? “Parti,” dedi kısaca.

Bay Trump hiçbir zaman örümcek ağı komplo teorisini gözden kaçıran biri değildir ve destekçileri gibi o da şu anda gerçekleşebilecek olaylardan korkmuş görünüyordu.

Sahneden “Birçok kişi Joe Biden'ın dün geceki performansından sonra yarıştan çekildiğini söylüyor” dedi ve ardından dağınık, görünüşte karışık bir alkış geldi. “Gerçek şu ki buna gerçekten inanmıyorum” diye devam etti, “çünkü anketlerde bahsettikleri Demokratların herhangi birinden daha iyi performans gösteriyor. Bunu gördün mü Glenn?”

Bay Trump sonraki birkaç dakikayı destekçilerine Bay Biden'ın alternatiflerinin gerçekte neden daha zayıf olduğunu açıklamakla geçirdi. Vali Gavin Newsom'un “Kaliforniya'yı yönetemeyeceğini” söyledi ve kalabalık yuhaladı. Başkan Yardımcısı Kamala Harris'ten bahsetti ve kalabalık daha da yüksek sesle yuhaladı. “Joe Biden'ı başkan yardımcısı yapmak belki de en iyi kararıydı çünkü kimse bunu istemiyor. Bundan çok mutlu olurum.”

Sonra şöyle dedi: “Michelle Obama ile röportaj yaptın mı? Çok kötü davranıyor. Durumu çok kötü.” Kalabalık tuhaf bir şekilde sessizleşti. Sözler kendi ağzından çıkmış olmasına rağmen hiç kimse buna inanmıyor gibiydi; özellikle de Trump. “İnanması zor” dedi, duraklayarak. “Fakat sahtekar Joe Biden bu insanlardan daha iyi oy kullanıyor.”

Bu izlenim, Trump'ın aynı konuşmanın başka bir yerinde anketörlere asla güvenilemeyeceğini söylemesiyle biraz yumuşadı.

Üzerinde “Alex Jones haklıydı” yazan bir tişört giyen Bay Capron, “Michelle Obama ilginç bir seçim olurdu” dedi. “Aslında çok fazla destek alacağını düşünüyorum. Pek çok insan Obama yıllarını gerçekten sevdi.”

Bayan Silvasy şunları söyledi: “Maalesef onun Gavin Newsom olacağını düşünüyorum.”

Miami'deki diş hekimi Bay Alter de aynı şeyden korkuyordu. “Evet bu beni çok tedirgin eder. Umarım Joe çok inatçıdır ve oy pusulasında kalır ve kazanabileceğini düşünür.”

Cuma günü Bay Trump'a en yüksek alkışı kazandıran şeyin tartışmayla ya da Bay Biden'ın gafıyla hiçbir ilgisi yoktu; Savcıların 6 Ocak 2021'de Kongre Binası'na saldıran Trump yanlısı çetenin bazı üyelerini suçlamada yetkilerini aştıklarını tespit eden o gün Yüksek Mahkeme'nin kararından bahsetmesiydi. Bay Trump, “Bu insanlara çok kötü davranıldı” dedi. “J6 rehineleri derhal serbest bırakılmalı.”

Ertesi sabah Trump rakibinin hasarını sınırlamaya çalıştı. Cumartesi günü Truth Social'da Biden hakkında bir paylaşımda bulundu ve “Cuma günkü konuşması daha iyiydi ve transtan çıkıyor gibi görünüyor” dedi.

Ancak Chesapeake'de nihayet takipçilerine yaklaşan savaş hakkında konuştu. Sonunda, “Ne olacağını bilmiyorum,” diye itiraf etti. “Kesinlikle hiçbir fikrim yok.”