Trump’ı daha zayıf gören Demokratlar, Biden’ın peşine takıldı

Anje

Global Mod
Global Mod
Demokratların, Bay Trump’ın dönüşünü veya onun siyaset tarzını uygulayan birinin yükselişini demokrasiye tehdit olarak gördüğü bir anda, partinin her köşesinden Bay Biden’a zarar vermemek için muazzam bir baskı var.

California’dan bir iklim aktivisti ve Demokratik Ulusal Komite üyesi RL Miller, “İlerici olarak konuşursak, başkan olarak ilk tercihim Biden değildi, ancak kendisine verilen eliyle son derece iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum” dedi. “2024 yarışmacılarının onunla konuşmasını hem saygısız hem de dikkat dağıtıcı buluyorum.”

Ancak seçim, parti yetkilileri tarafından değil seçmenler tarafından yönetiliyor ve parti yetkilileri başkanı en güçlü seçenekleri olarak görse de Demokrat taban, Biden’ın başka bir adaylığından endişe duyuyor. Demokratların çoğunluğu, partinin ara sınavdaki beklenmedik galibiyetlerinden bir ay sonra, Aralık ayında yapılan anketlerde Bay Biden’ın yeniden seçilmek istemesini istemediklerini söyledi.

2020’de Biden’a oy veren Michigan delegesi Liano Sharon, “Parti ve Biden seçmenlerinin çoğunluğu Biden’a oy vermedi, Trump’a karşı oy kullandılar” dedi. Bay Biden’ın düşüş belirtileri gösterdiğine dair endişesi de dahil olmak üzere, “Parti Biden’ı tabana geri iterse, çoğu Biden’ın politikaları, tutulmayan sözler ve diğer büyük sorunlar nedeniyle ortaya çıkmayacak.”

Ancak bu görüş, Biden’ın yeniden seçilme teklifine muhalefetin tek işaretinin DontRunJoe.org adlı bir grubun tanıtımını yapan bir kamyonun arkasında dönen bir reklam panosu olduğu Philadelphia’da çok az destek buldu. Kurucusu Jeff Cohen, “Burada kafamızı duvara vuruyoruz” dedi.

Yarışa atlamaya hazır geçerli bir alternatifi olmayan seçilmiş Demokratlar ve üst düzey parti yetkilileri, geçen yılki “Saturday Night Live” programında bir korku filmi parodisindeki akşam yemeği partisi konukları gibi, kendilerini Biden’ın 2024 adaylığından korkarken buluyorlar, ancak diğer olası adaylardan daha da korkuyor. Birkaç Demokrat yetkili, Biden’ın yeniden seçilme teklifine bağlılıklarını açıklamak için istenmeden taslağı gündeme getirdi.

“Alternatif ne? Alternatif kim?” diyen New York Temsilcisi Ritchie Torres, Biden’ı “yakın tarihin en önemli başkanlığı” için güçlü bir rakip olarak takdim ederken, “Bana 2024’te kazanmaya kimin en uygun olduğu sorulduğunda,” dedi. , Başkan Biden’ın alternatifini görmüyorum.”