Timothy J. Heaphy 6 Ocak Ev Soruşturmasından Ne Öğrendi?

Anje

Global Mod
Global Mod
için yeterli malzemeye sahip olduğunuzu ne kadar erken anladınız? Şikayet?

Kasıtlı davranışlar, Kongre’nin ortak oturumunu bozmayı amaçlayan belirli hareketler görmeye başladığımızda, kulağa suç gibi gelmeye başlar. Özel Danışman için tüm anahtar niyettir. Başkanın ve onunla birlikte çalışan diğerlerinin, yetki devrini önlemek için – hiçbir gerçek veya yasal dayanağı olmaksızın – adımlar atma niyetine dair daha fazla kanıt gördükçe, bu giderek daha fazla olası suç davranışı gibi gelmeye başladı.

6 Ocak olaylarını anlayın

Capitol Hill’de yeni olan personeliniz, siyasetin ve politikacıların her şeye hükmettiği Kongre kültürüne nasıl uyum sağladı?

Hill, Adalet Bakanlığı’ndan farklı bir kültür. Büyük jüri açıkça gizli bir duruşmadır. Ve attığınız her adımın rapor edilmesi soruşturmaya yardımcı olmaz. Demek istediğim, bir tanıkla röportaj yaptığımız günler oldu ve kelimenin tam anlamıyla 30 dakika sonra Luke Broadwater televizyonda seçim komitesinin tanıkla röportaj yaptığını söyledi. Ve bu, işi gerçekten zorlaştırıyor, çünkü insanların şöyle dediği zamanlar oldu, “Müvekkilim komiteye yardım etmek istiyor ama hemen bir sığınmacı olarak dışlanacağından korkuyor.” ameliyat ettik, yardımcı olmadık ve insanların güvenini kazanmamızı zorlaştırdık.

Komitenin yaz oturumları, kanıtlayıcı ve üretim değerleri nedeniyle geniş çapta bir başarı olarak selamlandı. Bunu neye bağlıyorsun?

Duruşmalar, yaptıklarımız için doğru kelime değil. Onlara duruşma dedik ama bunlar duruşmadan çok sunumdu.

İletişim stratejisi, şimdiye kadar büyük jüride yaptığım hiçbir şeye veya Kongre’de yapılan hiçbir şeye benzemiyordu. Bu işi aldığımda 11 Eylül Komisyonu raporunu okudum ve yazarı Philip Zelikow ile tanıştım çünkü kendisi Charlottesville’de yaşıyor. Bunu altın standart olarak gördüm. Ancak, Barnes & Noble’dan satın aldığınız uzun bir raporu öylece yazamayacağımızı oldukça erken fark ettik. Amerika artık farklı. Bu nedenle, bulgularımızı sosyal medya odaklı bir bilgi ortamında daha görsel, daha kısa parçalar halinde sunmanın yollarını bulmamız gerekiyordu.

Times muhabirleri siyaseti nasıl ele alıyor? Gazetecilerimizin bağımsız gözlemciler olmalarına güveniyoruz. Bu nedenle, Times çalışanlarının oy kullanmasına izin verilirken, adayları desteklemelerine veya siyasi nedenlerle kampanya yürütmelerine izin verilmez. Buna, bir hareketi desteklemek için yürüyüşlere veya mitinglere katılmak veya siyasi adaylar veya seçim amaçları için bağış yapmak veya para toplamak da dahildir.

Komite, ABC’nin eski başkanı James Goldston’ı işe aldı [News]ve yanında birkaç yapımcı getirdi. Yani avukatlar ve yapımcıların bu işbirliği vardı. Bu, Kongre’nin daha önce görüp görmediğini bilmediğim bir beceri kombinasyonuydu.