THF Lideri Kılıç’tan Vücut eğitimi öğretmenlerine çağrı!

Anje

Global Mod
Global Mod
Türkiye Hentbol Federasyonu Lideri Uğur Kılıç, vücut eğitimi öğretmenlerine, okullarda ekip kurmaları davetinde bulunarak, “Başarı için bizim harlamaya çalıştığımız bu ateşe onları odun atmaya davet ediyoruz.” dedi.

Uğur Kılıç, AA Spor Sohbetleri’nde yaptığı açıklamada, en büyük gayelerinin 2028 ve 2032 olimpiyatlarında Türk bayrağını hentbol branşıyla dalgalandırmak olduğunu söylemiş oldu.

Hentbolu ülkenin tabanına yaymak istediklerini anlatan Kılıç, “Onun için okullarda daha sağlıklı var olabilmeyiz. Bu kapsamda antrenörlerimizin eğitimi için çalışmalar yapıyoruz, onlara kaynak ayırmaya çalışıyoruz. En büyük amacımız 2028 ve 2032 senelerında olimpiyatlarda bayrağımızı hentbol branşıyla dalgalandırmak. Onun için şimdiden 2006 ve 2008 doğumlu çocuklarımıza yatırımlarımızı yapıyoruz.” diye konuştu.

Hentbolun epey kıymetli meseleleri olduğunu fakat birçoklarını çözdüklerini aktaran Uğur Kılıç, “Özellikle bir irtibat problemimiz vardı. Kurumsal bağlantı ünitemizi kurarak halkla, atletlerle ve dünya federasyonlarıyla bağlantı kurmaya başladık. Son bir yılda ülke ortasında 80 bin kilometre yol katettik. Bağlantıda başarılı olduğumuza inanıyorum. Medyada geçen yıla göre 47 kat daha hayli görünür olduk. Anadolu Ajansı’nın bunda hissesi büyük. Sizlere de epey teşekkür ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

“Okullarla ilgili hayli büyük hayallerimiz var”

Kılıç, Türkiye’de epey sayıda tesis olduğunu ve bunlardan yararlanmaya çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Tesisler konusunda şanssız ancak tesisleşmede kuvvetli bir ülkeyiz. Mevcut tesislerden daha fazlaca yaralanmayı istiyoruz. Onun için bu tarafta projeler üretiyoruz, üretmeye devam ediyoruz. Okullarla ilgili epey büyük hayallerimiz var. Burada bir davette bulunmak istiyorum. Ben okullarda en kuvvetli branşlardan biri olduğumuza inanıyorum. Bilhassa hentbol kökenli yönetici müdür, müdür yardımcısı ve vücut eğitimi öğretmeni arkadaşlarımızdan ricamdır. Muvaffakiyet için bizim harlamaya çalıştığımız bu ateşe onları odun atmaya davet ediyorum. Yeni atletler kazanmak için oralardan gruplar oluşturmalarını istiyorum. Onların hentbola tekrar geri dönmelerini istiyoruz.”

Başta kendisi olmak üzere her insanın hentbola hayli şey borçlu olduğunu vurgulayan Kılıç, “Hentbola uzun yıllardır gerisini dönen hentbol kökenli on binlerce vücut eğitimi öğretmenlerimiz var. Lütfen tekrar dönün ve dayanak olun. Bizimle bir arada olun, daima birlikte gayret edelim, gücümüze güç katalım. Biz birlik olursak inanıyorum ki amaçlarımızı fazlaca daha çabuk gerçekleştireceğiz.” sözlerini kullandı.

Çok çalışmaları halinde olimpiyatlarda yer alabileceklerini belirten Kılıç, “Akıl ve tutku bir ortada olursa bunu başarabiliriz. Yapılması gereken tek şey şu. Antrenöründen, atletine, herkes ömrünü ve mesleğini hentbola bakılırsa planlarsa biz bu biçimde muvaffakiyet merdivenlerini onların sağladığı güçle atabiliriz. bir daha altını çizmek istiyorum, bunun için okullardaki vücut eğitimi öğretmenlerimizin bizim atlet kaynağımızı beslemeleri lazım. Daima birlikte başaracağımıza inanıyorum.” diyerek kelamlarını tamamladı.