THF ile KKTC Hentbol Federasyonu iş birliği muahedesi yaptı!

Anje

Global Mod
Global Mod
Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) ile Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti (KKTC) Hentbol Federasyonu içinde iş birliği muahedesi imzalandı.

Federasyondan yapılan açıklamaya bakılırsa, Ankara THF Spor Kompleksi’nde düzenlenen imza merasimine THF Lideri Uğur Kılıç, KKTC Hentbol Federasyonu Lideri Bahadır Ayhan katıldı.

Mutabakat gereği KKTC’de hentbol branşını yaygınlaştırmak için Türkiye’de altyapı liglerinde KKTC’yi temsilen birer grup yer alacak. KKTC’li oyuncu ve antrenörleri Türk Ulusal Kadrolarının tarama, gelişim kamplarına katılabilecek, hakemler de THF’nin eğitimlerinden faydalanacak ve uygun seviyedeki maçlar da bakılırsav yapacak. Plaj ve salon hentbolunda da iki federasyon birlikte turnuvalar düzenleyecek.

Protokoller ilgili açıklamada bulunan THF Lideri Kılıç, değerli bir iş birliğine imza attıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“goreve geldiğimizden bu yana KKTC’yle ve federasyon lideri Bahadır Ayhan ile daima irtibat içerisinde olduk. Biz her vakit Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hentbol Federasyonunun yanında destekçisi olarak, memleketler arası arenada da var olabilmesi için, her şeyden değerlisi oradaki gençlerimizin hentbol oynayabilmesi, spor yapabilmesi ismine, spor yapabilme özgürlüklerini elde etmeleri için elimizden gelen tüm takviyesi sağlayacağız. Ben kendilerine bize gösterdikleri yakın ilgi için teşekkür ediyorum. Protokolün Türkiye ve KKTC hentboluna iyi olmasını diliyorum.”

KKTC Hentbol Federasyonu Lideri Ayhan ise Türkiye’yle hentbol branşında Uğur Kılıç periyodunda bağların üst seviyeye çıktığını vurgulayarak, “KKTC’ye haksız, insani haklara alışılmamış bir spor ambargosu var. Çocuklarımız kendilerini geliştiremiyorlar. Keza hakemlerimiz, antrenörlerimiz de o denli. Bu protokolle bu zorlukları aşacağız. Bu protokol iki ülkenin federasyonunun kardeşlikten öte birbirlerine takviye olma projesidir. Bu bizim için kıymetli bir talihtir. Bu fırsatı düzgün değerlendireceğiz.” tabirlerini kullandı.