Tekvandonun parlayan yıldızı amaç büyüttü!

Anje

Global Mod
Global Mod
Katıldığı tüm tertiplerde dereceye girmeyi başaran Edirneli ulusal tekvandocu Sude Sağlam, ulusal formayı uzun yıllar giyip tepeye çıkmayı hedefliyor.

TÜM TURNUVALARDA DERECE ELDE ETTİ

Edirne Belediyesi Gençlik Spor Kulübü atleti 14 yaşındaki Sude Sağlam, minikler kategorisinden başladığı mesleğinde bugüne kadar yer aldığı tüm turnuvalarda derece elde etmeyi başardı.

Antrenörü Metin Eşme eşliğinde çalışmalarını sürdüren ve “madalya avcısı” olarak nitelenen Sude Sağlam, ulusal formayı uzun yıllar giyip tepeye çıkmak istiyor.

Başarılı tekvandocu Sude Sağlam, 8 yıldır bu sporu yaptığını ve gayelerini tek tek gerçekleştirmenin memnunluğunu yaşadığını söylemiş oldu. Tekvandonun ömrüne nizam ve muvaffakiyet getirdiğine dikkati çeken Sude, spor yardımıyla zinde kaldığını tabir etti.

Tekvandoyu epey sevdiğini belirten genç atlet, şunları kaydetti:

“Tekvando benim ömrüm. Yaklaşık 8 yıldır tekvando yapıyorum. 2021 yılında düzenlenen Dünya Tekvando Başkanlık Kupası’nda ulusal formayı giymeye başladım. Bu vakte kadar 6 Türkiye şampiyonasına katıldım, birfazlaca madalya kazandım. İki kere Türkiye ikincisi oldum. Bölgesel ve vilayet genelinde yapılan turnuvalarda biroldukça sefer birinci oldum. Başarılarımı sürdürmek istiyorum.”

“HEDEFİM OLİMPİYATLARDA ZİRVE”

Sude Sağlam, ulusal ekibe seçildiğinde büyük gurur yaşadığını, ilerleyen senelerda en büyük gayesinin olimpiyatlarda yarışmak olduğunu söz etti.

Sude, “Milli formayı giymeye devam edip olimpiyatlara katılmak istiyorum. Ay-yıldızlı bayrağımı sırtıma alıp ülkemi gururlandırmak istiyorum. Maksadım olimpiyatlarda doruğa çıkmak.” diye konuştu.

“TÜRK TEKVANDOSUNUN PARLAYAN YILDIZI OLACAK”

Edirne Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Tekvando Antrenörü Metin Eşme ise Sude Sağlam’ın gelecek yıllar için ümit vadeden atletler içinde yer aldığını vurguladı.

Başarılı atletin özel bir yeteneği olduğunu ve katıldığı turnuvalarda her vakit üst sıralarda yer aldığını lisana getiren Eşme, “Sude, epeyce itidalli bir sportmen. Bugüne kadar girmiş olduğu her Türkiye şampiyonasından dereceyle çıkan bir atlet. Tekvando kısmında Türk Ulusal Ekibi’nin sportif başarılarına Edirneli tekvandocularımız büyük katkı verecek. Sude Sağlam da bu atletlerimizden biri olacak. Özel teknik hünerlere sahip bir atletimiz, inanıyoruz ki önümüzdeki periyotta dünya çapında Türk tekvandosunun parlayan yıldızı olacak.” sözlerini kullandı.