Tehlike altındaki iki Temsilciler Meclisi Demokratı, Biden'ın Trump karşısında kaybedeceğini söylüyor

Anje

Global Mod
Global Mod
Kırsal bölgelerde zorlu yeniden seçimlerle karşı karşıya kalan iki Temsilciler Meclisi Demokratı Salı günü, Başkan Biden'ın Kasım ayında eski Başkan Donald J. Trump'a yenileceğini söyleyerek Demokrat Parti içinde başkan adayları hakkında yaygın kötümserliği artırdı.

İki Demokrat, Maine'den Temsilciler Jared Golden ve Washington'dan Marie Gluesenkamp Perez, ne Biden'ı istifaya çağırdı ne de başka herhangi bir Demokratın sonbaharda Trump'ı yenme şansının daha yüksek olacağını öne sürdü.

Ancak bu seçim döneminde Kongre'deki en savunmasız görevliler arasında yer alan Golden ve Gluesenkamp Perez, esasen Biden'ın seçmen kütüğünün tepesinde kritik bir sorumluluk olmaya hazırlandıkları konusunda bir uyarı yayınladı. Biden'ın başkanlık seçimlerinde kötü bir performans sergilemesi, yeniden seçilme şanslarını yok edebilir.

Bangor Daily News'te yayınlanan bir görüş yazısında, Trump'ın 2020'de kazandığı bir bölgeyi temsil eden Golden, aylardır Trump'ın kazanacağını varsaydığını ve bu sonuca boyun eğdiğini söyledi.

“Birçok Demokrat, Başkan Joe Biden'ın partinin adayı olarak istifa edip etmeyeceği konusunda paniğe kapılıyor” diye yazdı. “Biden'ın tartışmadaki zayıf performansı sürpriz değildi.”

Golden, “Bu beni başkaları kadar rahatsız etmedi” diye ekledi, “çünkü bu seçimin sonucu aylardır benim için açıktı: Ona oy vermeyi planlamasam da Donald Trump kazanacak. Ve bu benim için sorun değil.

Kırsal bir Cumhuriyetçi bölgeden birinci dönem Demokrat olan Bayan Gluesenkamp Perez de yerel bir televizyon kanalına verdiği röportajda Biden'ın yenilgisini öngördü ve tartışmadaki kasvetli performansını suçladı.

Röportaj boyunca keyifsiz görünen KATU News'e “Yaklaşık 50 milyon Amerikalı bu tartışmayı izledi ve izledi” dedi. “Çok acı verici beş dakika boyunca ben de onlardan biriydim.”

Başkan'ın istifa etmesi gerekip gerekmediği sorusuna verdiği yanıtı dikkatle değerlendiren Bayan Gluesenkamp Perez, şunları söyledi: “Bana göre gerçek şu ki Biden, Trump'a yenilecek. Zor olduğunu biliyorum ama hasarın verildiğini düşünüyorum.”

Demokrat önseçimlerindeki seçmenlerin zaten Bay Biden'ı seçtiğini ve “demokrasinin temel ilkesinin seçim sonuçlarını kabul etmek olduğunu” ekledi.

“Biden aday” dedi.