Teğmen Zeliha Doğan, spor mesleğini şampiyonlukla taçlandırdı

Anje

Global Mod
Global Mod
Tekvandoda Türkiye şampiyonu babasının müsaadeden gidip spora yönelen ve muaythai branşında Avrupa ile dünya birincilikleri bulunan Kara Kuvvetleri çalışanı Öğretmen Teğmen Zeliha Doğan, kick boksta birinci sefer Avrupa şampiyonluğu kazanmanın memnunluğunu yaşadı.

Dünya Kick Boks Tertipleri Birliğinin (WAKO) Antalya Spor Salonu’nda 11-20 Kasım’da düzenlediği Avrupa Büyükler Kick Boks Şampiyonası’nda 52 kiloda “low kick” branşında birinciliği elde eden 24 yaşındaki Zeliha Teğmen, ailesini bir kere daha gururlandırdı.

Antalya’da yaşayan devlet memuru babası Mahmut Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kızının Avrupa şampiyonluğuna, tertibin gerçekleştirildiği salonun tribününden heyecanla şahitlik ettiklerini aktardı.

Milli atlet kızının “Avrupa şampiyonu” unvanını kazanıp Türk bayrağını dalgalandırarak, İstiklal Marşı’nı okutmasıyla duygusal anlar yaşadıklarını belirten Doğan, şu tabirleri kullandı:

“Kızım Zeliha, 8 yaşında kick boksa başladı. Sıkı idmanla her gittiği yerde başarılı oldu. Çeşitli yaş kategorilerinde kick boks, muaythai ve wushuda 19 Türkiye birinciliği, 3 Avrupa şampiyonluğu, birer dünya şampiyonluğu ve dünya üçüncülüğü bulunan kızım, sportif başarılarıyla da bizi memnun etti. Kick bokstaki birinci Avrupa şampiyonluğuna ise Antalya’daki tertipte ulaştı. Ringe çıkan kızımın şampiyon olması için tribünden dualar ettik, kendisini destekledik. Şükürler olsun, final maçında rakibini mağlup etmeyi başardı. Kızımın Avrupa şampiyonluğuna ulaşmasıyla ‘Seninle gurur duyuyorum kızım. Seni seviyorum’ diye bağırdım. Türk bayrağını dalgalandıran, İstiklal Marşı’nı okutan, birincilik kürsüsünde asker selamına duran kızımla ne kadar gurur duysak az.”

Doğan, başka iki kızı Zehra ile Sevgi’nin de kick boksun yanı sıra muaythai ve boksta, kendilerini örnek alarak çalıştığını kelamlarına ekledi.