Team Peugeot’dan transfer; Nico Müller!

Anje

Global Mod
Global Mod
Nico Müller, Peugeot 9×8 Pilotu ve geliştirme grubunun üyesi olarak kadrodaki yerini alıyor. Peugeot açıklamasına göre, Team Peugeot Totalenergies, Dünya Dayanıklılık Yarışları’nın Le Mans Hypercar sınıfında zafere ulaşmak için son derece titiz bir yol haritası izliyor. Takım, Peugeot 9X8 ile gerek yarışlarda gerekse de özel testlerde önemli kazanımlar elde etti.

Team Peugeot Totalenergies, artık de İsviçreli Nico Müller’i takımına dahil ederek kıymetli bir adım daha attı. Nico Müller’in karting ile başlayan motor sporları mesleği, tek kişilik araçlar, DTM, Formula E ve Dayanıklılık Yarışları ile günümüze ulaştı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen 30 yaşındaki Nico Müller, Loic Duval ve Jean-Eric Vergne başta olmak üzere şu anki pilotlar haricinde kadronun teknik grup üyelerini de esasen tanıdığını ve yeni kadrosuna süratle ahenk sağlayabileceğini belirtti.

“BENİM İÇİN MUAZZAM BİR FIRSAT”

Müller, “Bu maceranın bir kesimi olmaktan ve 2023’te Team Peugeot Totalenergies ile FIA WEC’de müsabaka olasılığından dolayı heyecan duyuyorum. Pilotluk mesleğimde büsbütün yeni bir sayfa açarken Le Mans’da ve Dayanıklılık Yarışları’nda bu biçimdesine ulu bir tarihe sahip bir üreticiye katılmak, bilhassa sporun yeni düzenlemeleri ve ağır rekabet ortamı göz önüne alındığında benim için muazzam bir fırsat.

Profesyonel olarak, son derece heyecan verici bir meydan okuma ve her bir pilot için düş niteliğinde bir fırsat. Dayanıklılık Yarışları’na ve Le Mans’a 2007 yılında ilgi duymaya başladım. Peugeot’nun epeyce kuvvetli arabalar üretme yeteneğinden çoksıyla etkilendiğimi söylemeliyim.

Peugeot 9X8, benim gözümde şampiyonadaki en çarpıcı Hypercar. Ayrıyeten bir Peugeot olarak öbür araçlardan çabucak ayrışıyor. Peugeot 9X8, Fuji’de sergilediği performansla gerçek bir potansiyele sahip. Ekibe ve aracın kazanma yeteneğine sonuna kadar güveniyorum.”

“HIZ VE İSTİKRAR ORTAYA KOYDU”

Team Peugeot Totalenergies Yöneticisi Olivier Jansonnie ise “Nico Müller, FIA WEC de dahil olmak üzere biroldukça seride değerli başarılara imza atmış yetenekli bir pilot. Bu yıl bir LMP2 prototipi kullandı ve Team Peugeot Totalenergies’in şoförlerinden beklediği sürat ve istikrarı ortaya koydu.

Yeterli bir kadro yaklaşımına sahip ve Le Mans ile dünya şampiyonluğunu kazanmaya kendini büsbütün adamış durumda.” açıklamasında bulundu.