Tacize uğradığını duyurup mevzuyu yargıya taşımıştı; kargocu da Gonca Vuslateri’den şikâyetçi oldu

Irina

New member
Oyuncu Gonca Vuslateri’nin bir kargo şirketi çalışanının tacizine maruz kaldığını ve bahsin yargıya taşındığını duyurmasının akabinde, kurye de oyuncudan şikayetçi oldu. Barış D., “Beni maksat gösterdi. Hakkımda ‘Sapık’ yorumları yapıldı. Olayın tacizle ilgisi yok” diye konuştu.

Gonca Vuslateri internet üzerinden alışveriş yapmış, siparişlerini götüren kurye Barış D., Vuslateri’nin Instagram hesabında yaptığı paylaşımın altına “Senin yüzünden epilepsi oldum. Ne vakit kargo bıraksam, mahrum evde” yazmıştı. Vuslateri; “İşte bir istismar. Kimsiniz kardeşim siz?” yazarak bildiri imajını paylaşmıştı. Vuslateri, bunun üzerine kuryenin tehdit ve hakaretlere varan iletiler attığını söylemişti. Vuslateri, Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Bayana Karşı Şiddetle Çaba Ofis Amirliği’ne giderek Barış D.’den şikayetçi olmuştu.

TIKLAYIN – Gonca Vuslateri, kargocunun tacizine uğradığını duyurdu: “Bu ülkede bayan olmak fazlaca zor”

Hakkında ‘Kişilerin huzur ve sükununu bozmak’ sebebi öne sürülerek süreç yapılan Barış D. kendisini savundu. Vuslateri’nin kendisini toplumsal medya üzerinden ifşa ettiğini söyleyen Barış D. amaç gösterildiği için ünlü oyuncudan şikayetçi ve davacı oldu.

Sabah gazetesinin haberine nazaran Barış D. de Gonca Vuslateri’nden davacı oldu ve şunları söylemiş oldu:

“Taciz etmek niyetinde olsaydım, telefon numiçinden arardım fakat o denli bir hedefim yoktu. Evvelden hayranıydım. Bu iletisi attım, hedefim yalnızca serzenişte bulunmaktı. Ben kendisine direkt bildiri attım. Bana bildiri atsaydı aslına bakarsanız hayranı olduğumu söyler, durumu izah eder ve gerekirse özür de dilerdim. Ortada hiç bir şey yokken olay büyüdü ve hakkımda bir anda ‘Sapık’ yorumları yapıldı. Olayın taciz yahut istismar ile hiç bir ilgisi yok. Bunun sonucunı insanların vicdanlarına bırakıyorum. Beni arkadaşlarım ve aileme rencide etti. Tansiyon hastası annemin yanında gözaltına alındım. Ayrıyeten Vuslateri’nin Instagram hesabını 1 milyon kişi, Twitter hesabını da 570 bin kişi takip ediyor. Bu kadar kişi onun yüzünden beni sapık olarak tanıyor.”