Süleyman Atlı’dan dünya şampiyonluğu açıklaması

Anje

Global Mod
Global Mod
Büyüklerde iki Avrupa şampiyonluğu bulunan ulusal güreşçi Süleyman Atlı, dünya şampiyonu olup kemeri beline takmayı hedeflediğini söylemiş oldu. Dünya Güreş Şampiyonası, 10-18 Eylül tarihlerinde Sırbistan’ın başşehri Belgrad’da yapılacak.

Türkiye’yi hür tarz 61 kiloda temsil edecek Avrupa şampiyonu Süleyman Atlı, tertip öncesinde AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

“HEDEFİM DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU”

Son Dünya Şampiyonası ve Tokyo Olimpiyatları’nda beklentinin altında kaldığını belirten ulusal güreşçi, “Ama mağlubiyetler beni hiç bir vakit pes ettiremez. Her vakit hayli çalışıp emek gösteriyorum, ömrümden fedakarlık ediyorum. Bu yılki Dünya Şampiyonası’nda her vakit olduğu üzere amacım dünya şampiyonluğu.” diye konuştu.

Süleyman, yıl ortasındaki kampların verimli geçtiğini vurgulayarak, şöyleki devam etti:

“Gerçekten hoş çalıştık. Bir üst sıklete çıktım. Çalışma programlarımı da buna nazaran ayarladım. Daha ağır çalışmalar geçirdik. Dünya Şampiyonası için hazırlık periyodunda elimden geleni yaptığımı düşünüyorum. Şampiyonada en son hür tarz karşılaşmaları yapılacak. Artık son haftaya girdik. Sırbistan’ın başşehri Belgrad’da düzenlenecek Dünya Güreş Şampiyonası’nda ülkemi en güzel biçimde temsil etmek istiyorum.”

Mili güreşçi, dünya şampiyonalarında daha evvel 2018’de (Budapeşte) bronz, 2019’da (Nur Sultan) ise gümüş madalya aldığını hatırlattı.

“ALTIN MADALYA İÇİN VAKTİ GELDİ”

Büyüklerde iki defa Avrupa şampiyonu olduğuna işaret eden Süleyman Atlı, “Dünya şampiyonalarında daha evvel finale çıktım, üçüncü oldum. Artık altın madalya vaktinin geldiğini düşünüyorum. Altın madalyayı ve kemeri takmak istiyorum. Bu sahiden hayalim, gayem. Bunun için bu yıl ne gerekiyorsa yaptım. Ülkeme 61 kiloda dünya şampiyonluğu kazandırmak istiyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

“OLİMPİYAT’A FAVORİ FORMDA GİTMEK İSTİYORUM”

İki sefer olimpiyatlara katıldığını söyleyen Süleyman, dünya şampiyonu olup 2024 Paris Olimpiyatları’na daha kuvvetli bir biçimde gitmek istediğinin altını çizdi.

Rio ve Tokyo Olimpiyatları’nda çaba eden ulusal atlet, “Tek maksadım, olimpiyatlara dünya şampiyonu olarak gitmek. Olimpiyatlara favori biçimde gitmek ve oyunları hoş bir biçimde tamamlamak istiyorum.” tabirlerini kullandı.