Süleyman Atlı: “Üçüncü şampiyonluğu istiyorum”

Anje

Global Mod
Global Mod
Ulusal güreşçi Süleyman Atlı, mesleğindeki üçüncü Avrupa şampiyonluğunu hedefliyor.

Macaristan’ın başşehri Budapeşte’de 28 Mart-3 Nisan tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Güreş Şampiyonası’nda hür tarz 61 kiloda mindere çıkacak Süleyman Atlı, Elmadağ Kamp Eğitim Merkezi’nde açıklamalarda bulundu.

Tokyo Olimpiyatları’nda da uğraş eden Atlı, 2019 ve 2021 Avrupa şampiyonalarında altın madalya kazandığını hatırlattı.

Avrupa Şampiyonası öncesi son kampı Elmadağ’da yaptıklarını belirten 27 yaşındaki ulusal sportmen, “bir evvel yükseklik, kondisyon kamplarımız oldu. Son haftaya girdik, çalışmalarımızı tamamladık ve dinlenmeye geçtik.” dedi.

Âlâ bir hazırlık devri geçirdiklerinin vurgulayan Atlı, “Ben ve grup arkadaşlarım Avrupa Şampiyonası’na hazırız. İki Avrupa şampiyonluğum var. Budapeşte’ye üçüncü şampiyonluğumu almaya gidiyorum. Elimden geleni yaptım. İdmanlarımızı uygun bir biçimde geçirdik. Artık gidip üçüncü şampiyonluğumu almak istiyorum.” diye konuştu.

Bir üst sıklete geçti

Hür tarzda daha evvel 57 kiloda güreşen Süleyman Atlı, Macaristan’da 61 kiloda Türkiye’yi temsil edecek.

Sakatlığının bulunmadığını söyleyen ulusal güreşçi, “Şu an her şey yolunda. Bir üst sıklette, 61 kiloda birinci defa yarışacağım. Doğal ki bunun biraz heyecanı var fakat dediğim üzere hazırım. İnşallah üçüncü defa Avrupa şampiyonu olacağım.” sözlerini kullandı.

Atlı, grup olarak da derece elde etmek istediklerinin altını çizerek, şunları kaydetti:

“Bu yıl kadromuz daha genç bir nesle dönmeye başladı. Aslında bu yeterli bir şey. Zira bütün dünya takımını gençleştiriyor. Evvelden grubun genci bendim, şu an grubun deneyimlisi olacak düzeye geldiğimi düşünüyorum. Ekip olarak genç bir kuşağımız var. Ekip halinde âlâ bir biçimde Avrupa Şampiyonası’nı geçireceğimize inanıyorum. Kürsü maksadımız var. Hoş sonuçlarla ülkemize döneceğimizi düşünüyorum.”

2022 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda hür tarz karşılaşmaları 28-30 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Avrupa Şampiyonası’nda birinci sefer 61 kiloda yarışacak Süleyman Atlı, tertibin ikinci gününde mindere çıkacak.