Şöhretler Karması Bayan Basketbol Karşılaşması aktifliği, İstanbul’da yapıldı

Anje

Global Mod
Global Mod
Amatör spor haftası ötürüsıyla düzenlenen Şöhretler Karması Bayan Basketbol Karşılaşması Aktifliği gerçekleştirildi.

Bahçelievler İlçe Spor Müdürlüğü tarafınca, Şehit Mustafa Özel Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen tertibe, Bahçelievler Gençlik ve Spor İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük’ün yanı sıra basketbolcular Tuğba Theodore, Derya Özyer, Elhan Günay, Faal Kerimoğlu, Funda Tahmaz, Müge Kolday, Banu Karadağlı, Didem Akın ve Zeynep Gül Ene katıldı.

Burada basın mensuplarına konuşan Bülent Küçük, hafta boyunca farklı faaliyetler gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bu farklı faaliyetleri yalnızca tesislerimizde yapmadık, parklara ve meydanlara indik. Gaye sporu tabana yaymak. Bu kapsamda bir hafta, dolu dolu faaliyetlerle değerlendirildi. Bugün de şöhretler karmasıyla çocuklarımızı tanıştıralım dedik. Basketbol maçı ile bitiş yapacağız. Sayın Bakanımız da bu bahse epey hassas. Amatör Spor Kulüplerini sonuna kadar destekliyor. Tabi Cumhurbaşkanımızın da atletlere muştuları oldu. Üst seviye atletlerimize eğitimde yüzde yüz burs imkanı tanındı. Bu da çocuklarımıza büyük bir dayanak oldu.” tabirlerini kullandı.

Banu Karadağlı ise kendilerinin de spora amatör olarak başladıklarını hatırlatarak, “Çocuklarımızı desteklememiz gerekiyor ki Avrupa şampiyonalarına, olimpiyatlara katılsınlar. Okullardaki vücut eğitimi derslerine de epey kıymet verilmesini istiyorum. Ben bununla birlikte vücut eğitimi öğretmeniyim. 4’üncü sınıfta çocuklarımız ile tanışıyoruz. Lakin yurt haricinde bu türlü değil. Anaokulu prestijiyle başladıkları için bizde ise 4’üncü sınıf prestijiyle başladığımız için epeyce geç keşfetmiş oluyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Özel bir hafta ve aktiflik yaşandığını lisana getiren Didem Akın da şunları kaydetti:

“Küçük çocukların burada heyecanla bizi beklemeleri, bizim onlara göstereceğimiz, öğreteceğimiz bilgiler bizi de heyecanlandırıyor. Eski basketbolcular burada buluştuk, hoş anlar yaşıyoruz. Kadro sporu her vakit fazlaca değerli. Grup sporunun ileride onlara hayli faydalı olacağını düşünüyorum. Aileler okul diye diretmemeli, sporun eğitimle birlikte gitmesi lazım. Sporun ömrümüzde olması lazım, bilhassa küçük yaşlarındaki çocuklar için. Okullarda vücut eğitimi hocalarına eğitim verilmesi lazım. Küçük çocuklarla bağlantı kurabilmek fazlaca değerli.”