Seren Serengil Can Tanrıyar’a hakaret ettiği argümanıyla yargılandığı davada savunma yaptı

Irina

New member
Toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Can Tanrıyar‘a hakaret ettiği teziyle yargılanan müzikçi ve sunucu Seren Serengil mahkemede savunma yaptı.

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık Seren Serengil katıldı. Müşteki Can Tanrıyar’ı ise avukatı temsil etti. Duruşmada savunma yapan Seren Serengil “20 yıllık televizyoncuyum. Kelam konusu argümanlar Can Tanrıyar’ın eski eşi Petek Dinçöz tarafınca tekraren söylenmiş haberi yapılmış şeylerdir. Ayrıyeten belgeyi incelediğimde temelsiz argümanlar vardır, kabul etmiyorum. Ben sanatçıyım. Basından bir arkadaş görüşmek istediğinde görüşebilirim. Görüştüğümüzde yaklaşımı farklı oldu. Eski eşine yaptığı mobbingi bana yapıyor. Ben yalnızca eski eşine yaptığı hareketleri öteki insanlara duyurmak istedim. Hakaret kastım yoktur” dedi.

Şikayetçi Can Tanrıyar’ın avukatı ise sanık Seren Serengil’in cezalandırılmasını talep etti. Sanık avukatı ise müvekkilinin magazin programı yapmış bulunmasına istinaden bu konuşmaları gerçekleştirdiğini, hakaret kastının olmadığını belirterek beraatını talep etti.

Savcı bir daha mütalaa hazırlamak için müddet talep etti

Serengil’in, bugün duruşması yapılan davası ile devam eden öteki bir dava belgesinin birleştirilmesi sebebiyle, Cumhuriyet savcısı bir daha mütalaa sunmak için belgenin kendisine gönderilmesini talep etti.

Mahkeme belgeyi mütalaa hazırlaması için Cumhuriyet savcısına gönderilmesine karar vererek eksik konuların giderilmesi için duruşmayı erteledi.

“Can Tanrıyar Petek’ten daha sonra bana taktı”

Duruşma daha sonrası adliye çıkışında açıklama yapan Seren Serengil, “Can Tanrıyar’ın Petek Dinçöz’ü kemerle dövdüğünü, şantaj yaptığını, annesinin kendisine gece kulübünden bildiriler attığını, sav ettiğini şeylerin dokümanlarını sundum bugün. Zira söylemiş olduğim her şey doğruydu. Bunlar bir hakaret içermiyor. Can Tanrıyar Petek’ten daha sonra bana taktı. Kaç yıldır güç kurtuldum. O yüzden de bu dokümanları mahkemeye sunarak bunları gerçekte dediğini kanıtlamış olduk” sözlerini kullandı.