Senem Pınar Özer, ulusal ekibin kalesini vermemek istiyor

Anje

Global Mod
Global Mod
A Ulusal Bayan Futbol Kadrosu’nun yapacağı hazırlık maçlarının aday takımına dahil edilen 21 yaşındaki kaleci Senem Pınar Özer, ay yıldızlıların filesini uzun yıllar müdafaayı hedefliyor.

Ulusalların 12 ve 15 Kasım’da Antalya’da Ürdün ile oynayacağı hazırlık maçları için kampa davet edilen Hatayspor Bayan Futbol Grubu’nun file bekçisi Senem, ulusal formaya kavuşmanın heyecanını yaşıyor.

Hazırlıklarını sürdüren genç kaleci, A Ulusal Bayan Futbol Kadrosu’nda uzun yıllar kaleyi korumak istiyor.

Senem, AA muhabirine, Beşiktaş’ta başladığı futbol mesleğini, farklı kadrolarda uğraş ettikten daha sonra dönem başında transfer olduğu Hatayspor’da sürdürdüğünü söylemiş oldu.

Ulusal ekibe çağrıldığı için keyifli olduğunu belirten Senem, “Milli kadroya seçilmek hoş bir his. Ulu bayrağımız altında emek sarf etmeyi, ter dökmeyi herkes ister. yıllardır amacım buydu. Bu maksadı gerçekleştirdiğim için memnunum.” dedi.

Senem, ulusal grubun alt yaş kategorilerinde daha evvel forma giydiğini hatırlatarak, “Alt yaşlarda forma giymiştim lakin birinci sefer A Ulusal Bayan Futbol Ekibi’ne seçiliyorum. Amaçlarımdan biri gerçekleşti. Sıradaki amacım ulusal kadroda kalıcı olabilmek.” diye konuştu.

Kadınlara “futbola devam edin” tavsiyesi

Hatayspor’da oynamaktan memnuniyet duyduğunu lisana getiren kaleci Senem, kentin tarihini ve yemeklerini beğendiğini anlattı.

Futbol oynayan bayanlara da spora devam etmeleri tavsiyesinde bulunan Senem, “Bulundukları yoldan hiç şaşmasınlar, futbola devam etsinler. Türkiye’de bayan futbolu, medyanın da takviyesiyle son vakit içinderda daha da popülerleşti. İlginin artacağına inanıyorum.” tabirlerini kullandı.

Teknik yönetici Bugüner: “Milli kadroya katılmayı hak etti”

Hatayspor Bayan Futbol Kadrosu Teknik Yöneticisi Hilmi Bugüner de genç file bekçisinin başarılı performans göstererek ulusal gruba yükseldiğini lisana getirdi.

Senem’in ulusal kadroda da başarılı olacağına inandığını belirten Bugüner, “Senem, ortaya koyduğu performansla ulusal kadroya seçilme hakkını kazandı. Hocalarıyla ağır emek vererek ulusal kadroya katılmayı hak ettiğini düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.