Şahika Ercümen Dubai’de idmanlara başladı

Anje

Global Mod
Global Mod
Cumhuriyet’in 100. yılında gayesini 100 metreden derine dalmak olarak belirleyen dünya hür dalış rekortmeni Şahika Ercümen, idmanlara 60 metre derinliğindeki “Deep Dive Dubai” havuzunda başladı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde bulunan, 60 metre derinliğinde ve altı olimpik yüzme havuzuna muadil 14 milyon litre su taşıyan “Deep Dive Dubai” havuzunda çalışan Şahika, yaptığı açıklamada, 2023 yılı için hala ana sponsor arayışında olduğunu belirtti.

Sponsor bulmayı beklerken idmanları kaçırmak istemediğini söz eden Şahika, “Kısa müddetliğine ve kısıtlı imkanlarla da olsa dünyanın en derin havuzunda idmanlara başladım. Gayem ülkemizin ismini 100. yılımızda altın harflerle ve altın madalyayla tarihe yazdırabilmek. Bunun için gece gündüz çalışacağım. Umarım gerekli dayanağı de buluruz ve hedeflediğimiz müsabakalara katılıp, idmanlarımızı yapabiliriz.” değerlendirmesinde bulundu.

Şahika Ercümen, Dubai’de dünyanın en derin havuzunda dalış yaptığına işaret ederek, “Uzun müddettir bu havuza davet ediliyordum ama yarışmalarım sebebiyle gidemiyordum. Buradaki birinci idman dalışında havuzun en derin noktası olan 60 metreye indik. Hoş bir idman kampıyla, döneme güçlü bir giriş yapmak istiyorum.” sözlerini kullandı.

Dalışlarda Şahika Ercümen’e, Ukrayna Ulusal Grubu atleti ve Deep Dive Dubai ekip önderi Natalia Zharkova eşlik etti.

Zharkova ise “Şahika’yı açıldığımız birinci günden beri burada görmek istiyorduk ve kendisi dünyada birinci davet ettiğimiz dalgıçlar içinde. Sonunda onu Dubai’ye getirebildik ve şimdiye kadar yaptığımız en keyifli dalışlardan birisini gerçekleştirdik. Amacımız, dünyanın en derin havuzunu dalgıçların ikinci konutu haline getirebilmek.” halinde görüş belirtti.