Ron DeSantis’in seçilmiş bir savcıyı siyasileştirerek görevden almasına ilişkin içgörü

Anje

Global Mod
Global Mod
Bayan Lopez’in günler sonra gönderdiği bir not, “Yasayı yasama organı yapar ve biz savcılar olarak onu uygularız” diyerek bu planı yineledi (Genelkurmay başkanlarına tavsiyede bulunmaktan başka biriyle çıktığını hatırlamadığını ifade etti. .)

Dışişleri müdürü Savannah Kelly Jefferson, personeline bir metin mesajında, iki vali yardımcısı “orada tuhaf bir iş olmadığından emin olmak için” Hillsborough Bölge Savcılığına gönderildi.

Bir röportajda, savcılıkta kalan Bay Keefe, savcının baş iletişim sorumlusu Melanie Snow-Waxler’ı Bay Warren’ın soğuk davalarla ilgili basın toplantısını iptal etmeye çağırdı. Büro, kararı genelkurmay başkanının verdiğini söyledi.

Bir cinayet kurbanının teyzesini arayıp gelmemesini söylediği sırada hoparlörden kulak misafiri oldu.

Kısa süre sonra tartışmalı gerekçelerle kovulan Snow-Waxler röportajda “Kafam karışmıştı. Neler olduğunu bilmiyordum. Bu patronunuz olan biri değildi, ama ben de öyle değildim” dedi. bir seçenek verildi. Bu bir emirdi.”

Eski bir DeSantis sözcüsü olan Fred Piccolo, savcılık için iletişim danışmanı olarak getirildi. Bir röportajda Bay Piccolo, görevinin, Bay Warren’ın askıya alınmasıyla ilgili kamuoyu tartışmasında savcıları valilik ile aynı sayfada tutmak olduğunu söyledi. Bayan Fenske, meslektaşlarına gönderdiği bir metin mesajında, Bay Warren’ın askıya alınmasının geçersiz olduğu iddiasını reddetmek için Bay Piccolo’ya yaslanacağını söyledi: “Tabutun çivisini çakacağız.”

Altı gün sonra, tartışma manşetlere çıkmaya devam ederken ve Bay Warren kovulmasını alenen havaya uçururken, Hillsborough İlçe Savcılığı, valilikten, kamuya açık bir kayıt talebinden gelen belgeleri ortaya çıkaran ilginç bir yazışma parçası aldı.

Savcılıktan Bay Warren’ın yanlış bir şey yapıp yapmadığını ortaya çıkarabilecek ilk bilgi talebinde bulunan kişi, valinin başsavcı yardımcısı Bay Treadwell’den geldi.

Jonathan Kuğu Ve Frances Robles raporlamaya katkıda bulundu.