Reha Erginer: “Boluspor bu günleri bir daha aşacaktır”

Anje

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig’in 32. haftasında ağırladığı Büyüksehir Belediye Erzurumspor’a 2-0 yenilen Beypiliç Boluspor’un teknik yöneticisi Reha Erginer, mevcut dertli sürecin atlatılacağına inandığını söylemiş oldu.

Erginer, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında, değerli bir karşılaşmaya çıktıklarını, rakiplerin karılaşmaları daha sonrası bugünkü uğraşın fazlaca daha ehemmiyet arz ettiğini söylemiş oldu.

Son haftalarda berbat gidişleri olduğunu lisana getiren Erginer, “Bu maçta geçmişe bir sünger çekmek, berbat gidişi sonlandırmak istiyorduk. Onun için epeyce değerli bir müsabakaydı. Bu kadar değer derecesi yüksek maçı bu kadar sıradan goller yiyerek kaybetmek iki katı üzücü. Makûs gidişatın devam etmesi daha üzücü.” dedi.

Çok üzgün olduklarını ve acil biçimde bir şeylerin değişmesi gerektiğini aktaran Erginer, “Geçen sene 7. maç gelmiştim. Çok sıkıntı vakit içinderımız oldu. Birlik ve birliktelik içerisinde bunları aştık. Boluspor bu günleri bir daha aşacaktır lakin bunun yolu nasıl olur, oturulur, konuşulur. Bir biçimde bu sıkıntı süreç atlatılır.” diye konuştu.

Maç esnasında taraftarların istifa davetlerine yönelik Erginer, şunları kaydetti:

“Protesto en doğal hak. Taraftarı bana ‘İstifa’ diye bağırdığı için eleştiremem. Eleştireceğim nokta olağan ki var. O da maç oynanırken bu protestolara başlamaları. Biz burada 24 saat mesai harcıyoruz. İki ay oluyor çoluğumuzu, çocuğumuzu görmüyoruz. Biz buraya küfür yemeye gelmedik yani. Protesto taraftarın en doğal hakkı. Protestoda eder, istifa diye de bağırır, her türlü… Fakat bunun biçimi, protestonun da bir adabı var. Sanki o toplu biçimde küfür edenlere, futbolcuya, bana, idareye…. Soruyorum, dışarıda rastgele biri kendilerine küfür ettiğinde yansıları ne olur? Burada sürü psikolojisi ile bunları fazlaca olağan sanıyorlar. Bizim kültürümüzde yok bu biçimde şeyler. Toplu biçimde küfür etmek nedir? Mutlu olmadığınız şeyleri sonuna kadar haykırabilirsiniz lakin her şeyin bir adabı, yordamı var. Biz burada utanılacak bir şey yapmıyoruz. Onları Allah’a havale ediyorum.”

Taraftarlar protesto etti

Maçın akabinde bir gurup Boluspor taraftarı, stadyumun haricinde futbolcuların ve teknik heyetin grup otobüsüne bindiği esnada protestoda bulundu.

Taraftarlar, teknik yönetici Reha Erginer ve Boluspor idaresini istifaya çağırdı.

Grup otobüsünün stadyumdan ayrıldığı esnada polis takımları geniş güvenlik tedbirleri aldı. Traftarlar sonrasındasında olaysız biçimde dağıldı.