Petkimspor sol şeritte

Anje

Global Mod
Global Mod
Türkiye Sigorta Basketbol Üstün Ligi’nde geçen dönem küme düşmekten son haftalardaki çıkışıyla kıl hissesi kurtulan Aliağa Petkimspor, bu dönem yenilediği takımıyla maratona âlâ başladı. Üst üste ikinci galibiyetini meskeninde Aliağa’ya 4’te 4 yaparak gelen ligin flaş takımı, son Eurocup finalisti Frutti Extra Bursaspor’u 80-72 yenerek alan Petkim, 5 maçta 3 galibiyete ulaştı. Mağlup olduğu Anadolu Efes ve Galatasaray NEF müsabakalarında da galibiyeti son dönemde kaçıran Petkimspor bu yıl tezini kanıtladı. çabucak hemen dönem başında değerli sakatlık sorunları yaşamasına karşın çıkışını sürdüren Petkim’de Prewitt, Bursa önünde 24 sayı, 6 ribaund, 4 asistle kadrosuna galibiyeti getirdi.

Mücadelenin akabinde oyuncularını kutlayan Antrenör Burak nazarann, “Bursa kadrosuna ve antrenörüne Türk basketboluna kattıkları hoşluklar için teşekkür ediyorum ve hürmet duyuyorum. Oyuncu takımı teknik ve taktik olarak epey uygun hazırlanmış, formda bir kadroya karşı oynadık. Sahiden kimyası epey düzgün, kurallar ne olursa olsun mazeret üretmeden işini yapan bir grubuz. Eksik olmamıza karşın seyircimizin de dayanağıyla harikulade bir galibiyet aldık. Döneme başlarken en kıymetli parolamız geçen sene yaşadığımız külfetleri yaşamamaktı. Çok şükür ki güçlü bir fikstürde üçüncü galibiyetimizi aldık. Salona gelenlere ve oyuncularımıza epey teşekkür ediyorum” dedi.