Oyuncu Suna Selen: Tiyatroyu her vakit daha epeyce sevdim, Burcu Biricik hayranıyım

Ideast

New member
Osmanlı devri kıymetli muharrirlerinden Fatma Aliye Hanım ile Faik Paşa’nın torunu, Nimet Selen ve Hüsamettin Selen’in kızı, 83 yaşındaki Suna Selen, her şeyden epey tiyatroyu sevdiğini lisana getirdi. Usta oyuncu beraberinde Burcu Biricik hayranı olduğunu da söylemiş oldu.

“Tiyatroyu daha epeyce sevdim”

Selen; “Tiyatroyu her vakit daha hayli sevdim doğrusunu söyleyeyim. Lakin tiyatroda bir tane ‘İlhan İskender Armağanı mükafatım oldu” dedi.

“Ressam olmak istedim”

Usta oyuncu Selen; “Ressam olmayı bir süre yani birkaç vakittir bırakmıştım. Benim her şeyim, tuvalim vardı konutta, hala fotoğraf yapıyordum. Hatta ben aldığım bütün ekstra parayı tekrar fırça, boyaya veriyordum. Materyalleri sipariş ettim lakin gelmiyor bir türlü. Aradım, ‘Benim malzemelerimi ne vakit göndereceksiniz?’ dedim. ‘Gönderdik, bırakmışlar kapıya.’ dediler. Herbiçimde bu biçimdelarda navigasyon falan yoktu, diğer bir apartmanın kapısına bırakmışlar. Yani bütün birikimimi de bunlara yatırdım. Demek ki ressam olacağım yokmuş” diye konuştu.

“Burcu Biriciği fazlaca beğeniyorum”

AA’da yer alan habere nazaran; yeni jenerasyon oyuncular hakkında da konuşan Selen Bilhassa Burcu Biriciği fazlaca beğendiğini söuledi. Selen; “Çok beğendim, çarpıldım oyuncu olarak Burcu Biricik. Onun rastgele bir şeyi olduğu vakit izliyorum. Lakin onun dışında bütün dizileri oturup izlemeye kalkışsam hiç bir iş yapamam ki. Yani lakin kendi oynadığım diziyi izleme niçinim, ne yapmışım ben burada? Kusurlarım nedir? Nasıl daha güzel yapabilirdim? Onun için izliyorum. Diğer bir şey için değil” tabirlerini kullandı.