Oyuncu Mine Tugay’a toplumsal medyadan hakaret ve taciz içerikli bildiriler gönderen kişi hakkında yakalama sonucu

Irina

New member
Ünlü oyuncu Mine Tugay’a toplumsal medya üzerinden hakaret ve taciz içerikli iletiler gönderdiği nedeni öne sürülerek 2 yıl 4 aya kadar mahpus istemiyle yargılanan sanık hakkında yakalama sonucu çıkarıldı. Duruşmada sanıktan şikayetçi olduğunu söyleyen oyuncu Tugay, “Cep telefonuma bildiri attıktan daha sonra çalıştığım sete geldi. Kendisinin olağan olmayan biçimde bana bakışını hissettim” dedi.

Ünlü oyuncu Mine Tugay, 1 Kasım 2019’da İnstagram hesabı üzerinden hakaret, küfür ve taciz içerikli iletiler gönderen Yusuf Bozkurt (23) isimli bireyden şikayetçi oldu. Şikayet üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca soruşturma başlatıldı. Soruşturmayı tamamlayarak iddianame hazırlayan savcılık, Yusuf Bozkurt’un Mine Tugay’ın kullandığı toplumsal medya hesabına küfür ve hakaret içeren iletiler gönderdiğini, Bozkurt’un savunmasında bildiri attığını kabul ettiğini lakin hakaret etmediğini öne sürdüğünü belirtti. Evrak uzlaştırmaya gönderildi lakin taraflar içinde uzlaşma sağlanamadı.

2 yıl 4 aya kadar mahpus istemi

Yusuf Bozkurt hakkında “sesli, yazılı yahut manzaralı bir mesajla alenen hakaret” cürmünden 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı. Anadolu 31. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlanan sanık Yusuf Bozkurt duruşmalara katılmazken, müşteki Mine Tugay ve avukatı davanın ikinci celsesinde hazır bulundu.

“Mesaj attıktan daha sonra çalıştığım sete geldi”

Duruşmada kelam alan Tugay, sanığı daha öncesinden tanımadığını söyleyerek, “Kendisi benim cep telefonuma ileti attı. çabucak sonrasındadan çalıştığım sete geldi. Kendisinin olağan olmayan biçimde bana bakışını hissettim. Şikayetçiyim” dedi. Avukatı Elif Özpağda ise, “Müvekkilim sanığı tanımamaktadır. Cinsel taciz bildirileri attıktan daha sonra sete gelerek cep telefonuna yeniden toplumsal medya üzerinden taciz iletileri atmıştır” diyerek sanıktan şikayetçi olduklarını söylemiş oldu.

Mahkemeden yakalama sonucu

Orta sonucunı açıklayan mahkeme, sanığın uzun aramalara karşın bulunamadığını ve sorgudan kaçtığını belirterek, sanık hakkında sorgu maksatlı yakalama sonucu çıkardı. Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi. (İHA)