Okyanus Koleji’nden Fenerbahçe’ye transfer

Anje

Global Mod
Global Mod
Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından birisi olan Okyanus Koleji bünyesinde eğitim-öğretim ömrünü sürdüren 16 yaşındaki ulusal yüzücü Bera Kayra Sarıkaya, Fenerbahçe’ye transfer oldu. Olimpiyatlara en epeyce sportmen gönderen kulüplerin başında gelen Fenerbahçe, Okyanus Koleji’nin yetiştirdiği başarılı sporcuyu bünyesine kattı.

Kemerburgaz Yerleşkesi’nde gerçekleşen imza merasimine atletin yanı sıra Okyanus Koleji Genel Müdürü Lokman Demiray, Fenerbahçe İdare Konseyi Üyesi İlker Dinçay ve okul yetkilileri katıldı. İmzaların atılmasından daha sonra resmen Fenerbahçe atleti olan Bera Kayra Sarıkaya, epey keyifli olduğunun altını çizerek, “Şu an hayli memnun hissediyorum. Bir o kadar da heyecanlıyım zira epey büyük bir topluluğa transfer oldum. Ben çocukluktan beri Fenerbahçe’yi tutuyorum. Bu süreç kuvvetli ve uzun oldu. bu biçimde bittiği için epeyce memnunum. İnşallah hepimiz için hayli hoş olacak” dedi.

“OKYANUS KOLEJLERİNİN ÇOK ÂLÂ BİR ALTYAPISI VAR”

Eğitim gördüğü Okyanus Koleji’nin kendisine her manada takviye olduğunu belirten Bera Kayra Sarıkaya, “Okyanus Kolejleri epeyce büyük bir yer ve bana hayli yardımcı oldular. Gerek eğitim gerekse spor manasında onların hakkını ödeyemem. 12 yıl evvel Okyanus Kolejleri bünyesindeki spor kulübünde yüzme çalışmalarına başladım. İnşallah gelecekte buradan daha fazla sportmen çıkar. Çok âlâ bir altyapısı var. Burada olmaktan epeyce memnunum” diye konuştu.Sarıkaya, mesleğinin ilerleyen devirlerde olimpiyatlara gitmek istediğini belirterek, Türkiye, Avrupa ve olimpiyat rekorları kırmayı hedeflediğini vurguladı.

İLKER DİNÇAY: BUNLAR ÇOK DEĞERLİ birlikteLİKLER

Fenerbahçe İdare Konseyi Üyesi İlker Dinçay, Okyanus Koleji ile değerli bir işbirliğine imza attıklarını söyleyerek, “Okyanus Koleji üzere okullarda taramalar yapıyoruz. Şu anda aslına bakarsan okul grubunda yüzüyor. Derecelerini de tespit ediyoruz. Kendisini de kazandırmak istedik. Bu vesileyle Okyanus Koleji üzere bir kurumla işbirliği içerisine girmiş olduk. Çok değerli birliktelikler bunlar. İnşallah buradan daha güzel atletler alıp hem ülkemize birebir vakitte Fenerbahçe’ye daha büyük katkılar vereceğiz” açıklamasında bulundu.Dinçay, Fenerbahçe’nin her alanda genç atletlere yatırımlarını sürdüğünü belirterek bütün branşlarda en zirveye oynadıklarını kelamlarına ekledi.

LOKMAN DEMİRAY: OKYANUS KOLEJLERİ OLARAK GENÇLERİN YETENEK AVCILIĞINA SOYUNMUŞ BİR KURUMUZ

Uzun yıllardır eğitim kurumlarında bulunan öğrencilere spor ve sanat alanında dayanak olduklarını belirten Okyanus Koleji Genel Müdürü Lokman Demiray, “Okyanus Kolejleri olarak 2004’ten bu yana yetenek merkezli bir eğitim modeliyle hareket ediyoruz. Emelimiz, çocuklara spor ve sanatta alan tanımak. Bera arkadaşımız bunun fazlaca hoş bir örneği oldu. Yüzmeye olan merakı, öğretmenlerinin onu keşfetmesi ve ağır çalışması kararında Fenerbahçe’ye transfer olması, bizim eğitim modelimizin hayata geçtiğini gösteriyor. Biz sporun biroldukca alanında varız. Gençlerin yetenek avcılığına soyunmuş bir kurumuz” dedi.

Bera’nın akademik olarak da hayli güzel bir öğrenci olduğunu söyleyen Demiray, 350’ye yakın ulusal atletin Okyanus kolejlerinde okuduğunu ve önümüzdeki günlerde yeni transferler olacağının da muştusunu vererek kelamlarını noktaladı.