Ohio raydan çıkma: EPA şefi Doğu Filistin’i ziyaret etti, ancak bölge sakinleri hala hüsrana uğradı

Anje

Global Mod
Global Mod
DOĞU Filistin, Ohio — Çevre Koruma Dairesi başkanı Perşembe günü yardım vaadiyle bu küçük topluluğa gitti, ancak son trenin neden olduğu zehirli sızıntıya gecikmiş bir tepki olarak gördükleri için öfkelenen yerel halkın şüphesiyle karşılaştı. raydan çıkma serbest bırakıldı.

Ziyaret, Norfolk Güney demiryolu şirketinin temsilci göndermeyi reddetmesinin ardından, sakinlerin şehir yetkililerinden güvenlik endişelerini dile getirmelerini istediği duygusal ve hararetli bir şehir toplantısından birkaç saat sonra geldi.

Bazı sakinler, EPA şefi Michael Regan’ın ziyaretinin yeterli olmayacağını düşündüklerini söylediler. Raydan çıkmanın üzerinden neredeyse iki hafta geçti. O zamandan beri, bir patlama korkusu, gemide kontrollü kimyasalların salınmasına ve birkaç günlük bir tahliyeye yol açtı; baş ağrıları, belirgin kokular ve yerel akarsularda ölü balık şikayetleri arttı.

Filistin’in doğusunda bir pizza restoranının sahibi olan John Cozza, “Ortaya çıkma zamanları geldi” dedi. “Ama bu konuda ne yapacaklarını bilmiyorum.”

Bay Cozza, kısmen şehre güvenli bir şekilde dönebilme konusundaki yaygın endişeler nedeniyle geçen hafta sonu dükkanını kapalı tutmak zorunda kaldığını söyledi. Komşular ve aileler genç insanlara şehri kalıcı olarak terk etmelerini ve geçimlerini sağlamak için daha güvenli bir yer bulmalarını söylüyor.

69 yaşındaki Bay Cozza, “Bu çocuklar için endişeleniyorum, ne olacağını bilmiyoruz” dedi.

Bay Regan’ın ziyareti, Beyaz Saray’ın Ohio Valisi Mike DeWine’ın acil yardım talebine yanıt olarak Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı ile Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinden ekiplerin Doğu’ya gideceğini duyurduğu gün geldi. Filistin. Ohio-Pennsylvania sınırından tehlikeli kimyasallar taşıyan Norfolk Southern yük treninin bu ay raydan çıkmasından sonra yaklaşık 5.000 kişilik topluluk endişe merkezinde.

Perşembe günü bölgede yaşamaktan ve çocuklarına su içirmekten rahatsız olup olmayacağını sorgulayan Regan, devlet tarafından yapılan testlerin güvenilir olduğu konusunda defalarca halka güvence vermeye çalıştı. Ohio milletvekilleri ve kurumundan yetkililer tarafından desteklenen testlerin doğru olduğunu ve henüz ciddi bir bulaşma riskini ortaya çıkarmadığını vurguladı.

Sulphur Run, a.m Bach’ı ziyaret ettikten sonra düzenlediği basın toplantısında, “O trende olan her şeyi test ediyoruz, bu nedenle topluluğu koruyan bir görüntü sunmak için yeterince uzağa bir ağ attığımızdan eminiz” dedi. kimyasal salınım. Orada, tehlikeli madde giysisi giymiş bir memur ekipman taşırken, birkaç gürültülü makine yakınlarda su pompalıyordu.

“Bir baba olarak bilime güveniyorum. Regan, basın toplantısında, “Devletin kullandığı metodolojiye güveniyorum” dedi.

Ayrıca, bölgeyi federal temizlik için ayrılmış, aşırı derecede kirlenmiş bir alanın adı olan bir Süperfon alanı olarak belirlemek için acil bir plan olmadığını söyledi. Bay Regan, Norfolk Southern’ın kirlilik ve diğer sorunların düzeltilmesi için ödeme yapmasının bekleneceğine dikkat çekti ve kuyuları olan ailelerin, testler güvenli olduğunu gösterene kadar önlem olarak şişelenmiş su kullanmalarını tavsiye etti.

Bay Regan ayrıca, izlenen evlerdeki hava kalitesinin izlenmesinin, tehlikeli seviyelerde hidrojen klorür veya vinil klorür de dahil olmak üzere “toplumda trenin raydan çıkmasına atfedilebilecek herhangi bir sağlık sorunu tespit etmediğini” söyledi. Arabalardan beşi, plastik yapımında kullanılan vinil klorür ile yüklendi. Hidrojen klorür, vinil klorür yandığında salınan birkaç toksik kimyasaldan biridir.

Bay Regan, teşkilatın 24 saat havadan gözetleme yapmaya devam ettiğini ve raydan çıkmanın uzun vadeli etkileri ve kimyasallara maruz kalma olasılığı hakkındaki endişeleri gidermek amacıyla diğer yetkililere katılmak için yeraltı sularını test etmeye başladığını söyledi.

Federal, eyalet ve yerel yetkililerin tekrarlanan tüm güvencelerine rağmen, burada yaşayan insanlar arasında hakim olan korku, kalanlar için zehirli sonuçların olup olmayacağıdır.

Ohio Cumhuriyetçi Temsilcisi Bill Johnson, “Hiçbir topluluk böyle bir şey yaşamak zorunda kalmamalı, ancak yalnız olmadığınızı bilmelisiniz” dedi. Ohio Demokrat Senatörü Sherrod Brown, trenin sınıflandırılması da dahil olmak üzere olayla ilgili olabilecek her türlü yasayı gözden geçirmek için Bay Johnson ve diğer milletvekilleriyle birlikte çalışacağına söz verdi, böylece hiçbir yerel yetkiliye tehlikeli yük bulunduğu bildirilmeyecek.

Bay Brown ayrıca Bay DeWine’ın Doğu Filistin ve etkilenen bölge için bir afet beyanı talep etmesini istedi, bu belirli federal yardımın kilidini açmak ve doktorlar ve diğer tıbbi yardım için ayrı talebi tamamlamak için gerekli bir adım.

Ancak, Bay DeWine’ın ofisi, kısmen demiryolu şirketinin bazı konut masraflarını karşılaması ve raydan çıkmanın ardından kişisel mülkte herhangi bir hasar olmaması nedeniyle, Federal Acil Durum Yönetimi Dairesi’nin bölgenin böyle bir bildirim için uygun olmadığına karar verdiğini söyledi. (Bir FEMA sözcüsü yazılı teşkilatın bölgedeki eyalet ve federal kurumlarla temas halinde olduğu.)

Ohio’lu bir Cumhuriyetçi olan Senatör JD Vance, Perşembe günü doğu Filistin’deki bölgeye yaptığı ayrı bir ziyaretten sonra “bu topluluğu yeniden inşa etmek için gereken kaynakları toplamalıyız” dedi.

Bay Vance, yalnızca demiryolunun tepkisinden değil, aynı zamanda federal sağlık yetkililerinin tepkisinden ve testlerin net olmamasından ve suyu tehlikeli hale getiren kirlilik seviyesinden de memnun olmadığını ekledi.

İnsanlara evlerine dönmeleri için güven vermek bizim elimizde” dedi. “Ve eğer insanlar bunu hissetmiyorsa, bu onların değil, bizim hatamızdır.”

EPA sözcüsü Maria Michalos, teşkilatın kazadan sonraki sabah 4 Şubat sabah saat 2’den beri eyalet ve yerel makamlara müdahale çabalarında yardımcı olmak için doğu Filistin’de sahada olduğunu söyledi. O günün sonunda, EPA’nın hava kalitesi izleme ve testi yapan 17 koordinatörü ve yüklenicisi, numuneleri test etmek için bir mobil analitik laboratuvarı ve emisyon salınımlarını değerlendirmek için özel bir uçağı vardı.

Yerel sakinler büyük ölçüde Norfolk Southern’ı suçladılar ve Çarşamba gecesi şirket yetkilileri yerel yetkililerle yapılan toplantılardan çekilince öfkelendiler. Diğerleri, rayları onarmak ve trenlerin şehrin içinden geçmeye devam etmesini sağlamak için neden bu kadar bariz bir acele olduğunu merak ettiler.

Bölgeyi temsil eden altı Kongre üyesi – Bay Brown, Bay Vance ve Bay Johnson dahil – demiryoluna yazdı. Şirketin bölgedeki çiftçilere ve sakinlere mali yardım sağlama ve kirlenmiş toprak ve su kaynaklarını iyileştirme planlarının yanı sıra demiryolu operasyonlarının ayrıntılarını talep ettiler.

Şirket defalarca sadece mali yardım sağlamayı değil, aynı zamanda bölgeyi temizlemeye devam etme sözü verdi. Başkan ve İcra Kurulu Başkanı Alan H. Shaw, “biz buradayız ve güvenliğinizi sağlamak ve Doğu Filistin’in toparlanmasına yardım etmek için gerekli olduğu sürece burada kalacağız” sözünü veren açık bir mektup yazdı.

Ancak bazı sakinler ve yetkililer, federal hükümetten daha fazlasını talep ettiler ve özellikle Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg’i ve EPA’yı endişelerini ve hasarın boyutunu ele almak için daha hızlı hareket etmedikleri için seçtiler.

Bir Demokrat olan Batı Virginia Senatörü III. “Hasarın tam bir resmi ve topluluğun önümüzdeki haftalarda, aylarda ve yıllarda desteklenmesini sağlamak için kapsamlı bir plan” çağrısında bulundu.

Bay Regan’ın ziyareti sorulduğunda, 61 yaşındaki Mark Milnes, “çok az, çok geç” dedi.

Daha sonra “Bulaşıklarımı musluk suyuyla yıkamak, çamaşırlarımı yıkamak ve banyo yapmak konusunda endişeleniyorum” diye ekledi. “Çocuklar için endişeleniyorum.”

Michael D Kesme ve Ida Lieszkovszky raporlamaya katkıda bulundu.