Ömer Onan: “Çok hoş bir dönem olacağına inanıyorum”

Anje

Global Mod
Global Mod
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Lider Vekili Ömer Onan, epey hoş bir dönem geçireceklerine inandığını söylemiş oldu.

Sinan Fazilet Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kura çekiminin akabinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Onan, kelamlarına 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak başladı.

Lige yeni katılan Konyaspor ve Manisa Büyükşehir Belediyespor’a ayrıyeten muvaffakiyetler dileyen Onan, “Bugün burada kulüp temsilcilerimizle, yeni dönem öncesi neler hissedildiğine dair en hoş günlerden birisini yaşadık. Birbirinden kıymetli 16 ekibimiz var. Çok hoş bir dönem olacağına inanıyorum. Pandemiyle uzun müddet boğuştuk ve seyircilerin salona gelemediği süreci yaşadık. Ben inanıyorum ki bütün basketbol severler salonları dolduracaktır.” tabirlerini kullandı.

Ulusal grubun hoş bir hazırlık periyodun geçirdiğini de aktaran Onan, “Dünya Kupası Elemeleri’nde Avrupa’nın en güzel 2 kadrosu (Letonya-Sırbistan) denk geldi. Kendimizi görmemiz açısından bu da değerliydi. Letonya maçında âlâ gayret edemedik lakin 20 sayı geri düştüğümüz, NBA (Amerikan Basketbol Ligi) MVP’sinin oynadığı bir grup olan Sırbistan karşısında kardeşlerimiz bu çabayı veriyorsa, bu bizi umutlandırdı. Hakemlerin takdir hakları farklı olsaydı, bugün galibiyeti konuşuyorduk.” değerlendirmesinde bulundu.

Başantrenör Ergin Ataman’ın Avrupa Şampiyonası ile Dünya Kupası Elemeleri’ni farklı tuttuğunu vurgulayan Onan, “İyi bir start alırsak, bu özgüveni daha üste taşıyabiliriz. Arkadaşlarımızı bugün Gürcistan’a yolcu ettik. Bütün Türkiye birinci maçtan itibaren onlarla bir arada olacaktır. NBA’de de oynasanız, THY Avrupa Ligi’nde de oynasanız, bir oyuncu için ülkesinin bayrağını taşımaktan daha büyük gurur yoktur. Onlar da bu ülkenin gururu olacaktır.” formunda görüş belirtti.

Onan, Muhteşem Lig isim sponsorluğunun 1-2 ayrıntı haricinde neredeyse tamamlandığı ve kısa müddet daha sonra açıklayacaklarını da kelamlarına ekledi.