Niğdeli Kasap: Vatandaş 5-10 liralık kıyma istiyor, verirken utanıyorum

ahmetbeyler

Active member
CHP Niğde Vilayet Lideri Erhan Adem, Niğde’de bir kasap dükkanını ziyaret etti. Adem’in “Vatandaş et alabiliyor mu, et satışları ne durumda. Yüzde 25 oranında artırım gelecekmiş, ne diyorsun” diye sorması üzerine kasap Hamay Selçuk, şu biçimde dedi:

‘Vatandaş 5 liralık kıyma istiyor ben verirken utanıyorum’

Gelen müşterilerimiz et alamıyor, evvelden alabiliyorlardı ve artık yüzde 25 ete artırım gelecek. Vatandaşın alım gücü çok düştü. 15 liralık kıyma, 50 liralık et isteyenler var. 5 liralık kuyruk isteyenler var. Biz de bu koşullarda sonuç ne olacak onu düşünüyoruz. Şu anda etin kilosunu 110-120 liraya satıyoruz, lakin daha yüksek fiyata satanlarda var. Bu et geçen sene 60 liraydı, 50 liraydı. Bu artırımların niçini de yem meblağlarının yüksek olması, maliyetlerin yüksek olması bu durumlara getirdi. Biz vatandaşa ucuz satmak istiyoruz, vatandaşlarda alsın istiyoruz lakin vatandaşın alım gücü pek düştü. Biz dayanak bekliyoruz. Yem takviyesi bekliyoruz pek maliyetler arttı. Maliyetlerin artması niçini ile bu duruma geldik vatandaş alamıyor. 5 liralık kıyma istiyor, 10 liralık kıyma istiyor. Ben verirken utanıyorum arkadaş.