Mustafa Keser’den, kendisine 1 TL’lik tazminat davası açan Bülent Ersoy’a: Kendine biçtiği paha

Irina

New member
Müzikçi Bülent Ersoy ile Mustafa Keser içindeki tartışma sürüyor. Son olarak Bülent Ersoy, Mustafa Keser’e 1 liralık tazminat davası açmıştı. Keser ise toplumsal medya paylaşımı yaparak, “Karşı tarafa açılan tazminat davası, davacının kendine biçtiği paha kadardır” kelamlarıyla, Ersoy’a gönderme yaptı.

Mustafa Keser, Bülent Ersoy’la birlikte sunduğu ‘Benzemez Kimse Bize’ isimli müzik programının iki kısım daha sonra yayından kaldırılmasının akabinde Youtube kanalından bir görüntü yayınladı. Bülent Ersoy ise televizyon programında Keser’e karşılık vermiş ve tazminat davası açtı.

“Seni Diva değil, divan yaparlar”

Programın sanatkarın kaprisleri niçiniyle bittiğini sav eden Keser, “Bana, ‘Keserrr’ diye bağırıyor, babanın uşağı mı var? Seni Diva değil, divan yaparlar. Seni sekize katlayacak isimler var. Divalık sana mı kaldı? Erkek tonuyla okuyor. Zeki Müren gitmiş, o kalmış… Haydi oradan… Kendini bir halt sanıyorsun. Canlı yayında bizi imtihan etsinler, kaybeden kazananın elini öpsün” dedi.

“Haddini aşana yanıt veririm”

‘Söylemezsem Olmaz’ programında konuşan Bülent Ersoy ise “Haddini aşana yanıt veririm, şahitlerle ve kanıtlarla söylenenleri çürütürüm. aslına bakarsanız program, benim programımdı. Oturduğum koltuk, ona battı. Ondan rahatsız oldu. Bana bir oda hazırlanmış, görmüyor mu? aslına bakarsan maddesel olarak da bir fark var, bunları bilmiyor mu?” tabirlerini kullandı.

Kaprisli değil mükemmeliyetçi olduğunu belirten sanatçı, “Mustafa Keser’i sevmiyorum. Bu şekil hareket eden insanlara sevgim var ise bile bir dirhem kalmaz. ‘Diva’ denmezmiş de beni divan yaparlarmış. Aklınca 1980 evvelden beni vurmak istiyor. Şöhretim Türkiye sonları dahilinde değil, dünyada” halinde konuştu.

“Kavgada söylenmez”

Keser’in annesine küfür ettiğini de savunan 69 yaşındaki sanatçı, “Benim annem bir sene evvel öldü. Sen bir sene evvel annesi vefat eden birine bu kelimeyi nasıl kullanırsın? Arbedede söylenmez bu kelime! Çok nahoş bu telaffuz, ben seni Allah’a havale ediyorum” açıklamasını yaptı

“Bir tek kişi ‘Mustafa Keser bana küfür etti’ diyemez”

“Bülent Ersoy’un annesine küfür ettiği” savına YouTube kanalı üzerinden karşılık veren Mustafa Keser, “Ben orada fıkralar anlatıyorum, millet gülüyor, onları küfür olarak addetmiş. Benim ağzım muhakkak küfürlü değildir. Bir tek kişi ‘Mustafa Keser bana küfür etti’ diyemez. TV’lerde ‘anama küfür etti’ diye ajitasyon yapıyor, söylemiş olduklerime karşılık vermiyor. ‘Belgelerle çıkacağım’ dedi hala ortada evrak yok” diye konuştu.

Manevi tazminat davası

Bülent Ersoy, Mustafa Keser ile yaşanan tartışma daha sonrası mevzuyu yargıya taşıdı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvuran müzikçi, kendisine hakaret ettiği ve kişilik haklarına akında bulunduğu teziyle Mustafa Keser’e bir liralık manevi tazminat davası açtı.

“Davacının kendine biçtiği değer”

Mustafa Keser ise eski program partnerinin bu atılımı daha sonrası Ersoy’a göndermede bulundu. Usta sanatçı, “Karşı tarafa açılan tazminat davası, davacının kendine biçtiği kıymet kadardır” kelamlarıyla, Ersoy’u maksat aldı.