Muhammed Karayılan, 2023 Muaythai Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyor

Anje

Global Mod
Global Mod
Ulusal atlet Muhammed Karayılan, 2023 Muaythai Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanmak için hazırlıklarını sürdürüyor.

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde yaşayan Karayılan, 14 Ekim’de Gaziantep’te düzenlenen Spor Toto Muaythai Muhteşem Ligi 7. Ayak 2. Küme final karşılaşmalarında şampiyon olarak ulusal gruba girmeye hak kazandı.

Şubat ayında İtalya’da düzenlenecek 2023 Muaythai Avrupa Şampiyonası’nda çaba edecek olan Karayılan, antrenörü ve Ulusal Kadro Koordinatörü Ömer Uğur’un nezaretinde hazırlık yapıyor.

Lise senelerında spora başladığını belirten Muhammet Karayılan, Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanmayı hedeflediğini söylemiş oldu.

Ülkesini en uygun biçimde temsil etmeyi hedeflediğini lisana getiren Karayılan, şöyleki konuştu:

“Bitlis Eren Üniversitesi Hizan Meslek Yüksekokulu Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Kısmı 2. sınıf öğrencisiyim. Ömer hocamla sıkı idmanlar yapıyoruz. Çok şükür şampiyon oldum ve ulusal ekibe girmeye hak kazandım. İtalya’da yapılacak şampiyonada da başarılı olmak istiyorum. Başarımda epey büyük emeği olan Ömer hocama ve takviye olan herkese hayli teşekkür ediyorum.”

Ulusal Grup Koordinatörü Ömer Uğur ise Karayılan’ın epey başarılı bir sportmen olduğunu, katıldığı şampiyonalarda kıymetli başarılara imza attığını söz etti.

Avrupa Şampiyonası için hazırlıklara şimdiden başladıklarını anlatan Uğur, “Sporcumuz muvaffakiyetleri yardımıyla şubat ayında İtalya’da yapılacak şampiyonaya katılmayı hak etti. Üstün Lig şampiyonu olduktan daha sonra hiç durmadı ve daha sonraki gün çabucak idmanlara başladı. Orada ülkemizi temsil edecek atletlerimiz içinde yer alacak. İnşallah oradan da büyük başarılarla dönmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.