Moda tasarımı öğrencilerinden ‘sürdürülebilir yaşama’ katkı

bencede

Member
Orka Holding İdare Konseyi Lideri Süleyman Orakçıoğlu’nun Mimar Sinan Hoş Sanatlar Üniversitesi Dokuma ve Moda Tasarım Bölümü’nde eğitim verdiği bir küme istekli öğrenci, kısa sinema projesine imza attı. Orka Holding İdare Şurası Lideri Süleyman Orakçıoğlu’nun önerisi ve katkılarıyla çekilen “Hepsi Bendim” sineması, İstanbul’da yaşayan üniversite öğrencisi genç bir kızın hayatından kesitlerle, pandemide değişen tüketim alışkanlıkları üzerinden sürdürülebilir yaşama katkı konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Orakçıoğlu: “Doğaya sahip çıkmalıyız”

Uzun yıllardır Mimar Sinan Hoş Sanatlar Üniversitesi Dokuma ve Moda Tasarım Bölümü’nde öğretim bakılırsavlisi olarak Moda ve Marka İdaresi dersi veren Orka Holding İdare Heyeti Lideri Süleyman Orakçıoğlu, “Film ile günün ruhunu yakalıyor ve tabiata, etrafa nasıl sahip çıkmamız gerektiğini göstermeye çalışıyoruz. Etrafa karşı hepimiz sorumluyuz. Büyüklerimizin bir kelamı vardır; ‘Herkes kapısının önünü süpürürse, her yer pak olur.’ Sürdürülebilir hayat yolunda lakin bu bakış açısıyla muvaffakiyet sağlayabiliriz” dedi.

Uzman grup mentorluğunda çekildi

Toplam 15 dakika süren sinema, moda tasarımı öğrencilerine hem de irtibat disiplini tecrübesi yaşatması ile de ehemmiyet taşıyor. Sinemanın senaryo, casting, yapım üzere tüm evreleri; Baff Üretim Kurucusu Harun Kazan, Orka Holding Küresel Pazarlama Yöneticisi Kübra Orakçıoğlu Kazan ve Orka Holding Dijital Medya ve İçerik Müdürü Melis Buket Orakçıoğlu’ndan oluşan takımın mentorluğunda gerçekleştirildi. Uzman takım mentorluğunda öğrencilerin sinema sürecini yaratıp, sonuçlandırmaları sağlandı. Çekimi iki ay süren sinema için öğrenciler, senaryo yazma, kamera kullanma, ışık, makyaj, styling üzere farklı konularda da eğitim görme talihi yakaladı.

Hibya Haber Ajansı