Mitch McConnell beyin sarsıntısı geçirdikten sonra yatarak tedaviden taburcu edildi

Anje

Global Mod
Global Mod
WASHINGTON — Cumartesi gecesi yaptığı açıklamaya göre, bu ayın başlarında kötü bir düşüş sonucu beyin sarsıntısı geçiren Kentucky Cumhuriyetçi ve azınlık lideri Senatör Mitch McConnell, yatarak tedavi gördüğü rehabilitasyondan Cumartesi günü serbest bırakıldı.

McConnell yaptığı açıklamada, “İyi dilekleri için herkese içtenlikle teşekkür etmek istiyorum. “Yatılı fizik tedaviyi bugün daha erken bitirdiğimi ve evde olduğum için mutlu olduğumu söylemekten memnuniyet duyuyorum.”

Önümüzdeki birkaç gün evden çalışacağını ve yakında şahsen döneceğini sözlerine ekledi, ancak önümüzdeki hafta oturumda olan Senato’ya ne zaman döneceğini söylemedi.

McConnell’in bir danışmanına göre, azınlık lideri fizyoterapistlerine bir dönüş tarihi konusunda danışacak.

81 yaşındaki Bay McConnell, Washington’daki Pennsylvania Bulvarı’ndaki Waldorf Astoria Oteli’nde düzenlenen bir yardım yemeğinde takılıp düştükten sonra beyin sarsıntısı geçirdi ve bu ayın başlarında George Washington Üniversite Hastanesi’nde hastaneye kaldırıldı. Bay McConnell’in hastanede kaldığı süre boyunca sağlık ekibi, onun da sonbaharda “kaburgasında küçük bir kırık” olduğunu belirledi.

Bir haftadan kısa bir süre sonra, hastanede gözlemden serbest bırakıldı ve bir yardımcının, hastaların hastanede kaldıktan sonra güçlerini geri kazanmaları için yaygın bir uygulama olduğunu söylediği yatarak rehabilitasyona başladı.

Eski Çoğunluk Lideri ve tarihteki en uzun süre hizmet veren Cumhuriyetçi Senato lideri, çocukken onu topallayan çocuk felci geçirdi. Geçmişte başka ciddi düşüşler de yaşadı.