Meslektaşını öldüren fırıncı: Pişman değilim, zevk alıyorum

DrEMEL

Global Mod
Global Mod
Olay, 27 Ağustos 2022 Cumartesi günü Konya’nın Beyşehir ilçesi Dalyan Mahallesi 40463. Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakılırsa, fırıncılık yapan Erdal Üstüner ortağı ve pastane ustası ile birlikte kiraladıkları iş yerinde olduğu esnada, kendisi üzere fırıncılık yapan Sebahattin Gülbahar’ın silahından çıkan kurşunlara amaç oldu. Fırıncı ve hem de harita mühendisi olan Erdal Üstüner’le bir arada yanındaki ortayı Y.A. ve pasta ustası M.Ş.’yi silahla yaraladı. Silahlı atak daha sonrası Erdal Üstüner kaldırıldığı Beyşehir Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybederken, yaralanan 2 kişi ise hastanede tedavi altına alındı.

Olayın akabinde katil zanlısı, kullandığı aracı mezarlık gerisinde terk ederek kayıplara karıştı.

KATİL ZANLISI ANKARA’DA KAFEDE YAKALANDI

Olay daha sonrası Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği tarafınca cinayet zanlısını yakalamak için özel grup kuruldu. Şüphelinin Ankara’da olduğu bilgisine ulaşan Cinayet Ofis Amirliği takımları, Ankara Vilayet Emniyet Müdürlüğü ile koordineli bir biçimde şüphelinin peşine düştü. Özel grup tarafınca firari cinayet zanlısını yakalamak için 200’den çok güvenlik kamera manzarası incelendi. Gruplar iki gün evvel gece saatlerinde Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde bulunan bir kafede kuşkulu Sebahattin Gülbahar ve birlikte kaçtığı düşünülen Mustafa İ.’yi yakalayarak gözaltına aldı.

Bu ortada, Beyşehir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Karapınar’da bulunan kuşkulu Sebahattin Gülbahar’ın oğlu R.G. ve kardeşi H.G. de gözaltına alınmak üzere Konya’ya getirildi. Taammüden öldürme kabahatinden gözaltına alınan kuşkulu Sebahattin Gülbahar ile yardım etmekten gözaltına alınan öteki şüpheliler Mustafa İ., R.G. ve H.G. soruşturmanın yürütüldüğü Beyşehir İlçe Emniyeti Müdürlüğüne sevk edildi. Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde iki gündür devam eden sorgulamalarının akabinde süreçleri tamamlanan cinayet zanlısı ve öbür şüpheliler, Beyşehir Adliyesi’nde çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanarak Seydişehir cezaevine gönderildi.

Katil zanlısı Sebahattin Gülbahar adliye çıkışında gazetecilerin “pişman mısınız” sorusuna, “pişman değilim, zevk alıyorum” karşılığı verirken, “niçin öldürdünüz” sorusuna ise, “Ekmeğime mani olduğundan öldürdüm” cevabını verdi.