Meliha bebeğin kahramanı: Sedyenin üzerinde bırakamazdım anne sıcaklığı ile tuttum

İsmail

New member
Sivas’ın Koyulhisar ilçesine bağlı Kadife köyünde yaşayan Merve ve Engin Kayalı çiftinin 2 çocuğundan küçüğü olan 2 aylık Meliha Derinsu Kayalı’ya 27 Haziran’da İlçe Devlet Hastanesi’nde aspirasyon pnömonisi ön tanısı kondu.

Meliha bebek, tedavinin daha güzel yapılabilmesi için Sivas’a sevk edildi. Sevk sürecinin hava ambulansı ile yapılmasına karar verildi. Sivas’tan Meliha bebek için ambulans helikopter havalandı. Meliha bebek helikopterle kent merkezine getirilerek Numune Hastanesi Pediatri Acilde tedavi altına alındı. Meliha bebeğe ise helikopterde Vilayet Hava Ambulansı Merkezi bakılırsavlisi Acil Tıp Teknisyeni Öznur Korkmaz eşlik etti.

Bu gruptan memnunu var mı?

Korkmaz ve bebek Meliha’nın kucakta fotoğrafını ise Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca toplumsal medyada “Meliha bebeğe 13.20 civarında Sivas Koyulhisar Devlet Hastanesinde aspirasyon pnömonisi ön tanısı kondu. Hava ambulansı Sivas’tan 13.40’ta kalktı, 14.08’de Koyulhisar’a ulaştı. Meliha 14.47’de Sivas Numune Hastanesi Pediatri Acilde tedavi altına alındı. Bu gruptan memnunu var mı?” tabirlerini kullanarak paylaştı.

‘ANNE SICAKLIĞI İLE KUCAKTA TUTUYORUM’

Vilayet Hava Ambulansı Merkezi bakılırsavlisi Acil Tıp Teknisyeni Öznur Korkmaz, “Bize hadiseler 112 Komuta Denetim Merkezi’nden veriliyor. Anons geldi. Kaptanlarımız havanın durumuna nazaran karar verdiler. Ona bakılırsa çıkış yaptık. Koyulhisar ilçesine kalkış yaptık.

DHA

Gittiğimizde bebeğin nefes darlığı sorunu vardı. Sedyenin üzerinde Meliha bebeği bırakamazdım. Kucağımda taşımayı daha uygun gördüm.

DHA

Genel olarak bebekleri fazlaca seviyorum. Bu tip olaylarımız oluyor, biroldukca kere oldu. Hepsine bu türlü anne sıcaklığı ile kucakta tutuyorum. Bu bizim içimizden geliyor. Bebeğimizin durumunun son aldığımız bilgiye bakılırsa de epeyce yeterli olduğunu öğrendik.

DHA

Sayın Bakanımızın fotoğrafımı paylaştığını görür görmez fazlaca keyifli oldum. Biroldukça yer paylaşmıştı ancak bakanımızın bizi paylaşmasından daha sonra daha da hayli memnun oldum” dedi.

DHA

‘ALLAH’A ÇOK ŞÜKÜR BEBEĞİM ÇOK İYİ’

Hastanede tedavisi süren ve sıhhat durumu düzgün olan Meliha bebeğin annesi Merve Kayalı, “Balkonda çamaşır astığım sırada bebeğim içeride yatıyordu ve üzerinde pamuklu bir battaniye vardı. Bebek aykırı dönmüş ve battaniyeyi ağzına almıştı.

DHA

O sırada ise kustuğunu gördüm. Bebeğimin halsiz olduğunu gördüm. Kustuğu şeyi yuttuğu için ciğerlerine inmiş. Çabucak eşimi aradım.

Evvel Koyulhisar Devlet Hastanesi’ne götürdük. Buradan ise Sivas’a sevk edilmesi gerektiği söylendi. Helikopter ambulans geldi ve bebeğimi alıp Sivas’a getirdiler. Allah devletimize zeval vermesin.

Cumhurbaşkanımıza ve Sıhhat Bakanımıza teşekkür ediyorum. Allah’a epey şükür bebeğim fazlaca iyi” diye konuştu.