Melih Mahmutoğlu: “Bu işin peşini bırakmayacağız”

Anje

Global Mod
Global Mod
A Ulusal Basketbol Ekibi Kaptanı Melih Mahmutoğlu, müsabakada yaşananların üzücü olduğunu vurgulayarak, “yıllardir profesyonel olarak oynuyorum, maç ortasında fazlaca olaylar gördüm lakin bunlar genelde daima saha ortasında kalır. esasen hakem de hem Furkan Korkmaz’ı tıpkı vakitte başka oyuncuyu cezalandırdı. Lakin daha sonrasında olan olaylar biraz berbatlaşmış.” tabirlerini kullandı.

Furkan Korkmaz ile gerginlik yaşayan Duda Sanadze’nin geçmişte de misal olaylara karıştığını anlatan deneyimli oyuncu, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Bunu yapan oyuncu aslında geçmişte bir daha tıpkı hareketleri benim kadroma da yapmıştı. Biz onun yanıtını alanda verdik. daha sonrasında bizden özür dilemeyi de biliyordu. Lakin şu an gelip kendi meskeninde, bizim soyunma odamızın önünde Furkan kardeşime saldırması hakikaten hayli berbat. Bu oyuncu beraberinde Avrupa Ligi Oyuncu Birliğinde de liderlerden. Yani bu olayı gelip diğer bir ülkede yapmasını da bekliyorum. Yapabilecek mi sanki öbür bir ülkede? Türkiye’de değil, Türkiye’de istemiyorum. Kendi meskeni olmayan bir yerde bir daha birebir hareketi yapmasını kendisinden bekliyorum. Dönem başlayacak, orada da kimi maçlar olacak. Bu nitekim epeyce nahoş bir hareket. Ben bunu hayatımda hiç görmedim, duymadım da. Bu işin peşini bırakmayacağız. Zira hakikaten bu biçimde bir şeyi hak etmiyoruz. Saha haricinde bunların olması, soyunma odamıza kadar gelip saldırmaları… Demek ki güçleri, delikanlılıkları bu kadarmış. Bunu kendi meskeninde yapıyor. Öteki bir yerde yapabilirler miydi? Hiç zannetmiyorum.”

Yaşanan olayın ekibi daha da birleştirdiğini vurgulayan Melih Mahmutoğlu, “Maalesef bizim kötülüğümüzü isteyen birtakım beşerler var. Bunu da yaşayarak öğreniyoruz lakin değerli değil. Bunlar daima oluyor. Ben epeyce gururluyum grubun kaptanı olduğum için. Zira buradaki 12 oyuncu da sonuna kadar savaşıyor. Bu olay bizi kuvvetlendirecek lakin emin olsun ki o arkadaş, biz bu olayı hiç bir vakit unutmayacağız.” biçiminde görüş belirtti.

Melih Mahmutoğlu, maçta yaşanan kural yanılgısıyla ilgili itirazda bulunduklarını da anlatarak, “Maalesef işin ortasında FIBA olunca pek bir şey beklemiyoruz. Net bir ihlal var. Bunun itirazında bulunduk. Tertibin nasıl bir ciddiyetsizlikle devam ettiği ortada. Dünkü olayı şimdilik unuttuk. Artık konsantrasyonumuz Belçika ve daha sonrasındaki İspanya maçında olacak.” değerlendirmesinde bulundu.