Mehmet Ali Erbil’den Ece Ronay’a 100 bin liralık tazminat davası

Irina

New member
Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, toplumsal medyada kendisine “sapık, tacizci, ahlaksız, köpek” diyerek hakaret ve tehdit ettiği teziyle müzikçi Ece Ronay’a 100 bin liralık tazminat davası açtı.

Şovmen Mehmet Ali Erbil, taciz savıyla cürüm duyurusunda bulunan Ece Ronay’a, iftiraya maruz kaldığını ve kişilik haklarının akına uğradığını tez ederek, 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılan dava dilekçesinde, Ece Ronay’ın kendi reklamını yapmak ismine Mehmet Ali Erbil’i tuzağa düşürerek toplum önünde linç etmeye çalıştığı sav edildi.

Erbil’in avukatı Şeyda Yıldırım, “Davalı ayrıyeten bir televizyon programına konuk olmuş ve müvekkil için bayan tacizcisi olduğunu ve Türk halkından özür dilemesi gerektiğini belirtmiştir. Müvekkile iftira atan, küçük düşüren, onuruyla oynayıp onu aşağılayan ve saygınlığını zedeleyen Ece Ronay’dan 100 bin lira manevi tazminat istiyoruz” dedi.

Öte yandan, Ece Ronay’ın şikâyetinin akabinde hakkında soruşturma başlatılan Mehmet Ali Erbil, geçtiğimiz haftalarda Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek, ‘şüpheli’ sıfatıyla tabir vermişti. Adliyeye tekerlekli sandalyeyle gelen Erbil’in tabirinde, “Ece Hanım daima dekolteli kıyafet giyerek beni arıyordu. Ben kendisine kardeşim diye hitap ettim. hiç bir biçimde taciz etmedim” dediği sav edilmişti.

Erbil’in tabirinin medyaya yansımasının akabinde Ece Ronay suskunluğunu bozdu. 2.Sayfa programına telefonla bağlanan Ronay, tezleri yalanladı. Davasının sonuna kadar ardında olduğunu belirten Ronay şunları söylemiş oldu:

“Normalde ayakta programlar sundu Mehmet Ali Beyefendi, adliyeye o biçimde gitmesi fazlaca komik görünüyordu, bir acındırma sezdim orada. Mehmet Ali Erbil şu anda kuşkulu sıfatıyla söz verdi ve yargılanıyor.”

Ronay, kelamlarına, “Ben onu hiç bir vakit dekolte giyip aramadım. Bilir şahısların bunu incelenmesini de söylemiş oldum. Dekolteli aramadım ki aramış dahi olsam onun beni taciz etmesini yasallaştırmaz. Kendi kızı benden 3 kat 5 kat dekolte giyiyor. Bu biçim bir şey söylemesi nitekim epeyce korkunç” diye devam etti ve ekledi:

“Mehmet Ali Bey’in son çırpınışları olduğunu düşünüyorum. Bu husustan yırtamayacak. Başlarda ‘kardeşim’ dedi. Klip çekildikten daha sonra artık o kardeşlik bir anda ‘beraber uyumak’ istemeye, konutuna davet etmeye dönüştü. Sizin programa katıldıktan daha sonra avukatı bizi aradı, uzlaşmaya gitmek istedi. Ben de yardım kuralı koydum, onlara herbiçimde fazla geldi ki kabul etmediler. Süreç şu anda yargıda ben geri adım atmayı düşünmüyorum. Mehmet Ali Bey’e karşı hiç bir terbiyesizlik yapmadım.”