Meclis GOP, okulla ilgili tehditleri soruşturmak için Biden yetkililerini mahkemeye çağırdı

Anje

Global Mod
Global Mod
WASHINGTON — Cumhuriyetçiler Cuma günü, Biden yönetiminden evin kontrolünü ele geçirdikten sonra ilk celplerini yayınlayarak, hükümetin okul yetkililerini maske takma zorunluluğu nedeniyle tehdit ve taciz etmekle ve ırkçılık hakkında ders vermekle suçlanan ebeveynleri taciz edip etmediğine ilişkin soruşturma için belgeler talep ettiler. .

Yargı Komitesi’nin yeni Kongre için toplanmasından sadece iki gün sonra, Ohio Cumhuriyetçi Temsilcisi ve panel başkanı Jim Jordan, Başsavcı Merrick B. Garland, FBI Direktörü Christopher Wray ve Eğitim Bakanı Miguel A. Cardona’ya mahkeme celbi gönderdi. onları hükümetin ebeveynlerin taramasını abartıp abartmadığına dair bilgileri saklamakla suçladı.

Bu, hükümetin muhafazakarlara karşı “silahlandırmasını” araştıracaklarını açıklayan Cumhuriyetçilerin kontrolündeki yeni Temsilciler Meclisi liderlerinin, güçlerini kullanarak Biden yönetimini hedef almak ve elektrikli çekiçlerini kullanmayı planlamak için çok az zaman harcadıklarının açık bir işaretiydi. bölücü meseleler üzerinden kültür savaşlarını kışkırtmak.

Amerika Birleşik Devletleri’nde koronavirüs zorunlulukları ve ırkçılık tarihinin öğretilmesi hakkında siyasi olarak yüklü tartışmalar, son yıllarda okullarda özellikle sert parlama noktaları haline geldi ve okul yönetim kurulu üyelerini, eğitimcileri ve yöneticileri giderek daha korkutucu tehditlere ve tacize maruz bıraktı. Cumhuriyetçiler, bu olayların bazılarını soruşturan Adalet Bakanlığı’nın muhafazakar ebeveynleri taciz ettiğini ve onları susturmaya çalıştığını iddia ediyor.

“Hepiniz muayene edileceksiniz. FBI kapısında belirir. Tahmin edin kaç kişi suçlandı? Kaç tanesi suçlandı? Sıfır,” dedi Bay Jordan, Pazar günü NBC’nin Meet the Press programında 25 ebeveynin evlerinin ziyaret edildiğini söyledi. “Senin evinde görünüyorlar. Bunun diğer ebeveynler üzerinde caydırıcı bir etkisi olduğunu düşünmüyor musunuz?”

ABD okulları ve eğitimi hakkında daha fazla bilgi

Demokratlar, mahkeme celplerini yanlış bilgilendirmeden kaynaklanan bir poz olarak reddettiler.

Yeni oluşturulan Silahlanma Alt Komitesi’nin en üst düzey Demokrat üyesi Virgin Adaları Temsilcisi Stacey Plaskett, “Bugünkü mahkeme celplerinin altında yatan komplo teorileri, gerçeklerle defalarca çürütüldü, ancak Cumhuriyetçiler bu uygunsuz gerçek tarafından rahatsız edilmek istemiyorlar” dedi. Federal hükümet.

Haber tarafından incelenen mahkeme celpleri, “yerel okul yönetim kurulu toplantılarında ilgili ebeveynler tarafından iddia edilen tehditler” ve Bay Garland’ın bu tür tehdit ve taciz içeren vakaları soruşturmak için ülke çapında federal kolluk kuvvetleri görevlendirme kararıyla ilgili belge ve bildirimleri istiyor. eğitimciler tarafından. Ayrıca, Ulusal Okul Kurulları Derneği’nden Başkan Biden’a, okul yönetim kurulu üyelerine koronavirüs kısıtlamaları ve kritik ırk teorisi, öncelikle kolejlerde öğretilen yasal bir çerçeve ve yerleşik bir sosyal yapı olarak ırkçılık nedeniyle artan tehditlerle ilgili endişeleri dile getiren 2021 mektubuyla ilgili belgeler talep ediyorlar. kurumlarda.

Mahkeme celbi, belgelerin 1 Mart’a kadar sunulmasını gerektiriyor.

Ekim 2021’den başlayarak, o zamanlar azınlıkta olan Yargı Komitesindeki Cumhuriyetçiler, ana soruşturmayla ilgili yürütme organı içi belgeler talep eden Biden yönetimine düzinelerce mektup gönderdiler. Ancak Cumhuriyetçilerin mahkeme celbi yetkisi olmadığı için Adalet Bakanlığı bunu sağlamadı.

GOP soruşturması, Ulusal Okul Kurulları Derneği’nin Eylül 2021’de Bay Biden’a bir yanlış bilgilendirme kampanyasının yol açtığı, derneğin sahte propaganda dediği şeyle ilgili olarak okul yönetim kurulu üyelerine karşı “artan sayıda tehdit ve sindirme eylemi” hakkında bilgi vermesinden sonra başladı.

Dernek, “Bu iğrenç suçların sınıflandırılması, bir tür yerel terörizm ve nefret suçu anlamına gelebilir.”

Günler sonra, Bay Garland, FBI’ı “okul yöneticilerine, yönetim kurulu üyelerine, öğretmenlere ve personele yönelik tehditlerle başa çıkma stratejilerini” tartışmak üzere yerel yetkililerle görüşmeye yönlendirdi.

Geçen yılın sonlarında bir raporda, Bay Jordan, bilgi uçuranların Cumhuriyetçilere FBI’ın “yerel bir okul yönetim kuruluna ‘Senin için geliyoruz’ dediği iddia edilen bir anneyi ve sırf bu nedenle bir babayı” soruşturduğuna dair kanıt sağladığını söyledi. hükümeti onlara karşı lanetliyor’ ve ‘birçok silahı var’.”

Bay Jordan’ın mahkeme celpleri, Cumhuriyet kontrolündeki Temsilciler Meclisi’nin, federal kolluk kuvvetleri ve ulusal güvenlik teşkilatları hakkında geniş kapsamlı bir soruşturma başlatma yetkisine sahip Silahlar Paneli’ni oluşturmak için parti çizgisinde oy kullanmasının ardından geldi. İlk duruşma 9 Şubat’ta yapılacak.

The Times’ın geçen haftalarda Bay Jordan’a gönderdiği mektuplarda, hem Adalet Bakanlığı hem de Eğitim Bakanlığı, oradaki yetkililerin, taleplerini görüşmek üzere Cumhuriyetçiler Meclisi’yle görüşmeye hazır olduğunu söyledi.

Beyaz Saray sözcüsü Ian Sams, Jordan’ı “Yetkililer onun taleplerini yerine getirmek için iyi niyetle yanıt vermiş olsa da, Yargı Komitesi kurulduktan sadece iki gün sonra mahkeme celbi göndermekle” suçladı.