Manilerini aşıp yüzmede 8 yılda 50 madalya kazandı

Anje

Global Mod
Global Mod
Tekirdağ’da yaklaşık 10 yıl evvel yüzme branşıyla tanışan mental engelli Özgür Yıldız, kısa müddette kendisini geliştirip, ulusal yarışlarda epey sayıda muvaffakiyet elde etti.

Özgür Yıldız, 21 yaşında yüzmeye karar vererek Vilayet Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafınca düzenlenen kursa katılırken, yaklaşık 2 yıl antrenör Anıl Bulut ile çalışarak kendisini geliştirdi. 31 yaşındaki atlet, sonrasındasında katıldığı vilayet genelindeki müsabakalarda ve Türkiye şampiyonalarında 8 yılda 50 madalya kazandı.

Tekirdağ Olimpik Yüzme Havuzu’nda çalışmalarını sürdüren Yıldız, gelecek yıl düzenlenecek şampiyonalarda dereceye girerek Türkiye Özel Atletler Spor Federasyonu Yüzme Ulusal Kadrosu’na girebilmeyi amaçlıyor.

– “Yüzmek bana memnun ve huzurlu hissettiriyor”

Özgür Yıldız, AA muhabirine, yüzmeyi epey sevdiğini ve daha fazla madalya kazanmak için çalıştığını söylemiş oldu.

Yaklaşık 10 yıl evvel başladığı yüzmeyi hiç bırakmadığını tabir eden Yıldız, “Yüzmeye başladıktan daha sonra, Anıl Hoca’mla çalışmaya devam ettim. Bana eğitim veriyor. Yarışlara katılmak için farklı kentlere gittik. Katıldığım yarışlarda madalyalar kazandım. Artık 50 madalyam oldu. 2023 yılınd