“Madalya avcısı” müdürün gayesi boksta madalya sayısını 70’e çıkarmak

Anje

Global Mod
Global Mod
Yıldız Bayan Boks Ulusal Grubu sorumlu antrenörlüğünün yanı sıra Çankırı’nın Orta ilçesinde Gençlik ve Spor Müdürü olan Ahmet Çınar, 59 olan madalya sayısını Avrupa Şampiyonası’nda 70’e çıkarmak istiyor.

Yaklaşık 32 yıldır boksla uğraşan Çınar, Türkiye ve milletlerarası alanda bugüne kadar sorumlu olduğu gruplardaki atletlere, 269 madalya kazandırdı.

İtalya’da 25 Eylül’de başlayacak Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan Yıldız Bayan Boks Ulusal Grubu, başantrenör Ahmet Çınar nezaretinde Türkiye Boks Federasyonu Kadıdağı Kamp Merkezi’nde, hazırlıklarını sürdürüyor.

Sorumlu olduğu Yıldız Bayan Boks Ulusal Kadrosu’na bu güne kadar milletlerarası maçlarda 59 madalya kazandıran Çınar’ın maksadı İtalya’da madalya sayısını 70’e çıkarmak.

Çınar, AA muhabirine, 2003 yılından beri boks ulusal kadrosunda çeşitli kademlerde vazife yaptığını söylemiş oldu.

Son 10 yıldır Yıldız Bayan Boks Ulusal Ekibi’nin sorumlu antrenörü olduğunu belirten Çınar, “Milli kadroda 12 altın, 14 gümüş ve 33 bronz madalya olmak üzere toplam 59 madalya kazandık.” dedi.

– “Çankırı’dan ulusal ekibe 24 boksör kazandırdım”

İdari bakılırsavinin de olduğuna işaret eden Çınar, şunları kaydetti:

“Çankırı’nın Orta ilçesinde Gençlik ve Spor İlçe Müdürü olarak misyon yapıyorum. İki vazifesi birlikte yürütüyorum. Çankırı’da boks vilayet temsilcisiyim. Çankırı’dan ulusal gruba 24 boksör kazandırdım. Avrupa, dünya derecesi yapmış atletleri Türk Ulusal Kadrosu’na kazandırdık. Bu sayede Çankırı’dan 33 altın, 48 gümüş ve 129 bronz olmak üzere toplamda 210 Türkiye ve memleketler arası derece kazandık.”