Lapena: “Fenerbahçe ile her şey mümkün!”

Anje

Global Mod
Global Mod
Basketbol FIBA Bayanlar Avrupa Ligi Dörtlü Finali’nde ZVVZ USK Prag’ı 83-74 yenerek finale yükselen Fenerbahçe Safiport’un başantrenörü Victor Lapena, taraftar dayanağının galibiyette değerli role sahip olduğunu söylemiş oldu.

Ülker Spor ve Aktiflik Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Lapena, “Taraftarımıza teşekkür ederiz. Bugün bizim için galibiyette en değerli etken onların dayanağıydı. Şahane bir dayanak verdiler. Çok yorulduğumuz anlarda oyuncularımızı motive etmeye çalıştım. Mükemmel taraftarımız için kazanmaları gerektiğini söylemiş oldum. Bugün olağanüstü oynayan oyuncularımla gurur duyuyorum. Kelam konusu Fenerbahçe ise her şey mümkündür.” sözlerini kullandı.

Sopron Basket ile oynayacakları final maçını da kıymetlendiren Lapena, “Çok düzgün bir takımları var. Bugün de yeterli oynayarak galip gelmeyi başardılar. Bu oyunun en değerli kesimlerinden biri taraftar. Pazar günü taraftarımıza bir daha gereksinimimiz olacak. Final maçında salonumuzun büsbütün dolmasını bekliyorum.” yorumunu yaptı.

Kayla McBride ise iniş çıkışlarla dolu bir maç olduğunu kaydederek “İkinci ve üçüncü dönemde potansiyelimizi alana yansıtamadık. İnanılmaz bir maç oldu. Gerek olduğu vakit içinderda savunmamız devreye girdi. Atmosfer mükemmeldi. Ekibin gösterdiği performansla gurur duyuyorum. Bu anlar için kurulmuş bir ekibiz. Kadro olarak savaşmaya devam edeceğiz. Bu turnuvanın kulüp için ne tabir ettiğini epey yeterli biliyoruz. Pazar günü galip gelerek tarih yazmaya çalışacağız.” diye konuştu.