Lady Gaga: 19 yaşındayken bir müzik üretimcisinin tecavüzüne uğradım

Irina

New member
T24 Dış Haberler

Müzikçi Lady Gaga, 19 yaşındayken bir müzik imalcisi tarafınca tecavüze uğradığını deklare etti. Aylarca tıpkı kişi tarafınca istismar edildiğini söyleyen Lady Gaga “Sürekli kustuğum ve rahatsız olduğum için gebe hâlimde beni ailemin meskeninin yolunda bıraktı” dedi.

The Independent’ta yer alan habere nazaran, Lady Gaga, Prens Harry ve Oprah Winfrey‘in birlikte hazırladığı “The Me You Can’t See” (goremediğin Ben) isimli programın birinci konuğu oldu.

Çok küçük yaşlardan itibaren kendine ziyan verdiğini söyleyen Lady Gaga, yaşadığı ruhsal sıkıntıların genç bir müzisyenken yaşadığı travmadan kaynaklandığını anlattı. Gaga, yaşadığı travmayı şu biçimde anlattı:

“19 yaşındaydım ve bölümün ortasındaydım. Bir üretimci bana ‘Kıyafetlerini çıkar’ dedi. ‘Hayır’ dedim ve gittim. Onlar bana, tüm müzik kayıtlarımı yakacaklarını söylemiş olduler ve durmadılar. Bana sormayı bırakmadı ve ben dondum kaldım. Hatırlayamıyorum” dedi.

“İsmini açıklamak istemiyorum”

Ağlayarak yaşadıklarını anlatan Lady Gaga, müzik üretimcisinin ismini vermeyeceğini söylemiş oldu. Gaga “MeToo hareketini anlıyorum. İnsanların anlatarak rahatladığını anlıyorum lakin ben o denli değilim. Ben bu beşerle asla karşı karşıya gelmek istemiyorum. Sistem epey istismarcı ve tehlikeli” dedi.

Lady Gaga, yaşadığı travmanın tesirlerini yıllar daha sonra yaşadığını, paranoyayla uğraş ettiğini ve bu niçinle hayli sayıda turnesini iptal ettiğini şu sözlerle anlattı:

“Kendi bedenimi hissedemiyordum. Evvel tam manasıyla acı hissettim, daha sonra uyuştum. daha sonra haftalarca hasta oldum. Anladım ki yaşadığım acı, o kişinin beni kustuğum ve hasta olduğum için gebe bir biçimde ailemin meskeninin yolundaki bir köşede bıraktığı acıyla birebirdi. Aylarca o stüdyonun ortasında kilitli bir biçimde istismara uğramıştım”

Gaga, güzelleşmesinin iki buçuk yıl sürdüğünü lakin hâlâ tetiklenebildiğini söylemiş oldu.

Prens Harry ve Oprah Winfrey’nin programı 21 Mayıs’ta Apple TV’de yayınlanacak.