“Külot” çıkışı reaksiyon çeken İzzet Yıldızhan: İsterse çıplak çıksınlar

Irina

New member
Geçtiğimiz günlerde, kimi müzikçilerin sahne kostümlerini “Burası Türkiye. Herkes bu topluma bakılırsa yaşamalı. Külotla da sahneye çıkmasınlar bir zahmet” kelamlarıyla eleştiren ve açıklamalarıyla reaksiyon çeken İzzet Yıldızhan, bu kere “İsterse çıplak çıksınlar” dedi.

Daha evvel “Kızlarımın eş seçme talihi yok, flörte karşıyım” kelamlarıyla gündeme gelen türkücü İzzet Yıldızhan, son olarak konserlerinde giydikleri argümanlı kostümlerle konuşulan ünlü isimleri eleştirmiş, Yıldızhan’ın sözleri toplumsal medyada reaksiyon çekmişti.

“Herkes bu topluma nazaran yaşamalı”

Ünlü isimlerin sahnede giydiği savlı kostümleri eleştiren İzzet Yıldızhan, şunları söylemişti:

“Her sanatkarın hayat biçimi var, hürmet duyarım ancak şu da bilinmeli ki burası Türkiye. Herkes bu topluma bakılırsa yaşamalı. Külotla da sahneye çıkmasınlar bir zahmet. Ben demiyorum ki peçe ile çıksın. Lakin sahne adabı denilen bir şey var. Ben ekranlarda bu biçimde şeyler görmek istemiyorum. Biz nispeten de olsa örf adetlerimize dikkat ediyoruz.”

Türkücünün açıklamaları kısa vakitte toplumsal medyada gündem olurken, epeyce sayıda ünlü isimden de Yıldızhan’a reaksiyon gelmişti. Açıklamaları gündemdeki yerini koruyan Yıldızhan, son olarak kelamlarına açıklık getirdi.

“Biroldukça insanın hislerine tercüman olmuşum”

Milliyet’ten Mesut Yılmaz’ın haberine göre; evvelki akşam Kıbrıs’ta bir otelde sahneye çıkan türkücü, konser öncesi gazetecilerle bir ortaya gelerek, sorulara yanıt verdi.

Ünlü isim, “O röportajdan daha sonra aldığım iletinin, telefonun haddi hesabı yok. Muhakkak ki biroldukca insanın hislerine tercüman olmuşum lakin ben orada kendi görüşümü söz ettim. Kimi kendini bilmezler mevzuyu alakasız yerlere getirdiler. Alışılmış onlarda kendi tanıtımını yapacaklar diye fırsat bildiler benim söylemimi. İsterse çıplak çıksınlar. Ben kendi fikrimi paylaştım sadece” dedi.

“Kimse bana iftira atamaz”