Konya, 12. Ümit, Genç, 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası’na hazır

Anje

Global Mod
Global Mod
Konya’da 26 Ekim Çarşamba günü başlayacak 12. Ümit, Genç, 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası’nın tanıtım programı düzenlendi.

Dünya Karate Federasyonu (WKF) Lideri Antonio Espinos, kentteki bir otelde düzenlenen programda, ağustosta düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları için de kentte bulunduğunu hatırlattı.

Şampiyona için yetkililerle görüşme fırsatı bulduğuna değinen Espinos, “Destekleri için başta Türkiye Karate Federasyonu Lideri Aslan Abid Uğuz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Çeşitli kıtalardan 100’den çok ülkeden katılan sportmenler, burada karatenin tüm kozmikliğini gösteriyor. Şampiyonanın başlamasını dört gözle bekliyorum.” dedi.

Aslan Abid Uğuz da tertibin her ne kadar ümit, genç ve 21 yaş altı gurubunda yapılsa da karatenin en büyük ve en kıymetli tertibi olduğunu belirtti.

Herkesi şampiyonaya davet eden Uğuz, “Organizasyon, 105 ülkeden bin 850 atletin katılacağı, gerçek manada bir Dünya Şampiyonası. Burada 39 ulusal atletimiz yarışacak.” sözlerini kullandı.

Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Abdurrahman Şahin ise Dünya Şampiyonası’nın kente kazandırılmasından duyduğu memnuniyeti lisana getirdi.

Emeği geçenlere teşekkür eden Şahin, “Şehrimize gelen tüm ülkelerin federasyon yetkililerine, 105 ülkeden sportmen kafilelerine ‘Hoş geldiniz.’ diyorum. Şampiyonaya katılan tüm atletlere muvaffakiyetler diliyor, halkımızı birbirinden hoş karşılaşmaları izlemek için Karatay’daki Memleketler arası Spor ve Kongre Merkezi’ne davet ediyorum. Bu büyük şampiyona için Konya ve bizler hazırız.” diye konuştu.

Şampiyona, 30 Ekim’de sona erecek.