Kocası tarafınca öldürülen Nurcan’ın imajını paylaşanlara cürüm duyurusu

ahmetbeyler

Active member
Bir çocuk annesi Nurcan Seçer, yaklaşık 6 aydır başka yaşadığı, hakkında uzaklaştırma sonucu aldırdığı eşi Serhan Seçer tarafınca bir arada işlettikleri restoranda 8 Nisan’da av tüfeği ile öldürüldü.

Seçer’in Burdur Devlet Hastanesi’nde acil müdahale odasında çekilen imajlarının toplumsal medyada paylaşılması üzerine kardeşi Ömer Kılıç, cürüm duyurusunda bulundu. Kılıç, Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı cürüm duyurusunda manzarayı toplumsal medyada paylaşan ve yayanların cezalandırılmasını talep etti.

‘Suçluların ceza almasını istiyoruz’

Adliye önünde avukatı Süleyman Kesici ile gazetecilere açıklama yapan Kılıç, “Kardeşimizi kaybettik, epey üzgünüz. Bu acıyı tanım edemem. Biz bu acıyı yaşarken hastanede bakılırsavliler tarafınca müdahale sırasında uygunsuz görüntüler paylaşılmış. Onun için kabahat duyurusunda bulunduk. Hatalıların ceza almasını istiyoruz. Beşerler bu kadar vicdansız olabiliyor. Onların da eşi, çocukları, evlatları var” dedi.

Serhan Seçer’in kardeşine saldırdığı gün yaşananları anlatan Kılıç, şunları söylemiş oldu:

Daha evvel bize karşı bu biçimde bir aksiyonu olmamıştı. Bu olay bir anda gelişti. olaydan daha sonra dükkanımıza gelerek bana da silah doğrulttu. Silahı tutukluk yaptı, patlamadı. Tüfeği yinedan kırdı, düzeltti, doğrulttu, sıktı patlamadı. Allah korudu. O ortada babam ortaya girmeye çalıştı. Ona da silahı doğrulttu ondan sonrasında kendi babası geldi, o ortaya girdi. Babası ortaya girince ben kaçtım ve polisi aradım. Uzaklaştırma sonucu vardı. Uyuşturucu tedavisi görmeyi kendisi istemiyordu.

‘En ağır biçimde cezalandırılması’ talebi

Avukat Süleyman Kesici ise olay hakkında iddianame hazırlanması sürecinin devam ettiğini lisana getirdi. Kesici, “Olayla ilgili süreci takip ediyoruz. Bu süreçte TCK’nın 82’nci hususu gereği ‘eşe taammüden öldürme suçu’ oluştu. Bu noktada iddianamenin hazırlanmasının ardından soruşturma basamağında da davayı takip edeceğiz. Bu sürecin takipçisiyiz. Şu basamakta kuşkulu sıfatında, daha sonraki süreçte sanık sıfatını alacak. En ağır biçimde cezalandırılması için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

İmajları paylaşanlara yönelik cürüm duyurusu

Kardeşini kaybetme acısı yaşayan Kılıç’ın, toplumsal medyada yayılan Nurcan Seçer’e ilişkin manzaraların ortaya çıkmasıyla hüznünün büyüdüğünü lisana getiren Avukat Kesici, “Vücudunun üst kısmı çıplak biçimdeki uygunsuz imajların toplumsal medyada paylaşılması TCK’nın 130’uncu unsuru gereği hata teşkil ediyor. Bununla ilgili de sürecin takipçisiyiz. Bu imgeleri paylaşanların hak ettiği cezayı alması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Burdur Valiliği de olayla ilgili yazılı yaptığı yazılı açıklamada, “08.04.2021 tarihinde saat 20.50 sıralarında Atatürk Caddesi’nde kocası tarafınca öldürülen N.S. isimli vatandaşımız ile ilgili olayın kamera imajlarının toplumsal medya aracılığıyla yayınlandığı anlaşılmıştır. Mevzu ile ilgili olarak isimli makamlarca isimli soruşturma, valiliğimizce de idari soruşturma başlatılmıştır” tabiri yer aldı.