Klasik Türk Okçuluğu Turnuvası yapıldı

Anje

Global Mod
Global Mod
Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Klasik Okçuluk Federasyonu tarafınca gerçekleştirilen Gençlik Merkezleri Ortası Klâsik Türk Okçuluğu Turnuvası, Ankara’da düzenlendi.

Ankara Örnek Stadı’nda gerçekleşen tertibe, tüm vilayetlerdeki gençlik merkezi üyesi 18-29 yaş aralığında erkek ve bayan birer atlet katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Başkanı Ramazan Demirhan, Türkiye’nin her vilayetinden gençleri bir ortaya getirdiklerini lisana getirerek, “Gençlik merkezlerimizde klâsik okçuluk eğitimleri vermeye başladık. Bu eğitimler sonucunda de bugün bunların meyvelerini almaya başladık. Başta Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyoruz zira onun katkıları büyük.” diye konuştu.

Turnuvaya Malatya’dan katılan Fatmanur Birişik, 5 yıldır gençlik merkezlerinde yer aldığını belirterek, “Geleneksel okçuluğu lise vaktinde gençlik merkezlerinde tanıdım. Çok hoş bir atmosfer, her şey fazlaca hoş. En başından beri daima yapmak istediğim bir spordu. Biroldukça sporla uğraştım lakin burada o hak nidalarını duymak hayli hoş oluyor. Bilhassa dayanaklarından dolayı Gençlik ve Spor Bakanımıza teşekkür ediyorum.” tabirlerini kullandı.

Gençlik başkanlarından Hasret Altun Latife da tertibin ehemmiyetine vurgu yaparak, “Kendimizi klasik Türk okçuluğunda geliştirdik. Bakanımızın çalışmalarıyla, sporun tabana yayılmasıyla ve yapmış olduğu siyasetle gençlik merkezlerimizde klasik Türk okçuluğunu yaygınlaştırdık. Kendilerine, hem gençlik merkezlerinde çalışan arkadaşlarımız olarak birebir vakitte sportmen yetiştiren bir antrenör olarak teşekkür ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Tertip, dereceye giren atletlere kupa, madalya ve ödüllerinin verilmesiyle bitmiş oldu.