Kerimcan Durmaz’dan Erkan Petekkaya’ya karşılık: Düzeysiz ve hakaret içeren yorumu şiddetle kınıyorum

Irina

New member
Toplumsal medya fenomenliğinden şarkıcılığa adım atan Kerimcan Durmaz, dün akşam TV8’de yayınlanan müzik merasiminde ödül alması daha sonrası “Utanıyorum sizin kanalınızda olmaktan” diyerek reaksiyon gösteren oyuncu Erkan Petekkaya’ya karşılık verdi. Durmaz, “Tarafımı da dahil ederek Acun Ilıcalı’ya yapılan bu düzeysiz ve hakaret içeren yorumu şiddetle kınıyorum. Kişilik haklarıma ziyan verilmeye devam ederse de yasal haklarımı kullanacağımı her insanın bilmesini isterim” dedi.

Kırmızı Oda dizisinde ‘Sadi’ karakterini canlandıran Erkan Petekkaya, dün akşam TV8’de yayınlanan bir müzik merasiminde Kerimcan Durmaz’ın ödül almasına toplumsal medyadan reaksiyon gösterdi. Petekkaya, mevzuyla ilgili TV8’in sahibi Acun Ilıcalı’yı eleştirdiği paylaşımını kısa müddette sildi. Erkan Petekkaya mevzuyla ilgili yaptığı son paylaşımda ise “söylemiş olduğimde haklı olsam da üslubum yanılgılı olmuş. Bu yüzden lütfen kusura bakmayın” bildirisini paylaştı.

TIKLAYIN – Kerimcan Durmaz’a ödül verilmesine kızan Erkan Petekkaya, Acun Ilıcalı’ya reaksiyon gösterdi: Utanıyorum senin kanalında olduğum için

Kerimcan Durmaz’dan cevap

Erkan Petekkaya’nın paylaşımlarının akabinde Kerimcan Durmaz’dan da açıklama geldi.

Durmaz, Instagram hesabının öyküler kısmından yaptığı paylaşımda şu tabirleri kullandı:

“hiç bir kasıt içermemesine karşın herkesten özür dilediğim, onun ardından Türk yargısı tarafınca yargılaması yapılıp karar verilen bir mevzu üzerinden, ortadan yıllar geçmesine karşın hala birtakım çevrelerce prim yapılmaya çalışılmasını üzülerek izliyorum. Kimsenin, yüzlerce kişinin emek verdiği, milyonların beğenip oyladığı, yaptığım ve yapacağım işleri karalamaya çalışmasına müsaade etmeyeceğim.

Tarafımı da dahil ederek Acun Ilıcalı’ya yapılan bu düzeysiz ve hakaret içeren yorumu şiddetle kınıyorum. Kişilik haklarıma ziyan verilmeye devam ederse de yasal haklarımı kullanacağımı her insanın bilmesini isterim.”