Kemal Kılıçdaroğlu: Arbede edeceğiz

ahmetbeyler

Active member
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal medya hesabında, partisinin TBMM’deki küme toplantısında yaptığı konuşmadan kısımlar içeren bir görüntü yayınladı. Kılıçdaroğlu, paylaşımına, “Kavga edeceğiz” notunu düştü. “Cesaret yoksa zafer de yoktur” başlıklı görüntüde, Kılıçdaroğlu’nun küme konuşmasından şu kısımlara yer verildi:

Ey saray, sesimi duyuyor musun? Hiç kimse olarak gördüklerin, yani görmezden geldiğin, hiç kimse olarak gördüklerinin karanlık, ışıksız meskenlerinden sesleniyorum sana. Fakirlerin biriken öfkesini görüyor musun? Evsiz, yurtsuz, elektriksiz, aç bıraktığın bebeklerin ağladığını duyuyor musun? Ben, o bebeklerin ağlamalarından gece uyuyamıyorum. Karanlıkta onları düşünüyorum. daha sonra o karanlıkta senin ‘beşli çetelerini’ de düşünüyorum ve yumruklarımı sıkıyorum. ‘Bunlar; engerekler ve çıyanlardır. Bunlar, aşımıza, ekmeğimize göz koyanlardır’ diyor Ahmed Arif. Dünya, kötülük yapanların yüzünden değil, berbatlığa seyirci kalıp hiç bir şey yapmayanlar yüzünden bu hale geldi. Yürek yoksa, zafer yoktur.

İçimde, bu halk için biriktirdiğim büyük bir hengame var. Bu arbedeyi daima bir arada, yol arkadaşlarımla bir arada yapacağız. Ülkeyi kaçak sığınmacılarla dolduranlarla hengame edeceğiz. Beş paraya vatandaşlığı satanlarla hengame edeceğiz. Yabancılara daire satılsın diye emlak dayanağı çıkanlarla hengame edeceğiz. Ülkede milyonların elektriğini kesen çetelerle hengame edeceğiz. Çocukları etten, sütten mahkûm bırakanlarla arbede edeceğiz. Bu kiralarla, bu enflasyonla arbede edeceğiz. Sokaklarımızı mafyaya teslim edenlerle arbede edeceğiz. Uyuşturucu baronlarıyla iş tutanlarla hengame edeceğiz. Ülkenin onurunu konsolosluk bahçelerine gömenlerle hengame edeceğiz. Yargıyı siyasetin buyruğuna verip, Brunsonları özel uçaklarla gönderip kendi insanımızı hapishanelerde rehin tutanlarla hengame edeceğiz. Halkın milyarlarını, alın terini art kapıdan satanlarla hengame edeceğiz. Yani özetle; vatanı satanlarla arbede edeceğiz.