Karabük Yenişehir’in maksadı kalıcılık

Anje

Global Mod
Global Mod
Hentbol Erkekler Harika Ligi’ne yükselmenin gururunu yaşayan, takımı lise ve üniversite öğrencilerinden oluşan Karabük Yenişehir Gençlik Spor Kulübü, ligde kalıcı olmayı hedefliyor.

Yaklaşık 4 yıl evvel bir okul kulübü olarak hentbol serüvenine başlayan Karabük Yenişehir Gençlik Spor Kulübü, öteki okullardaki öğrencilerin de iştirakiyle lig basamaklarını birer birer çıktı. Hentbol 2021-2022 dönemi Erkekler 1. Ligi final kümesi maçları sonunda Harika Lig’e yükselen kadro, kısa müddette büyük muvaffakiyete imza attı.

Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, AA muhabirine, öğretmen ve öğrencilerin muvaffakiyet kıssası yazdıklarını söylemiş oldu.

2018’in son aylarında 8 vücut eğitimi öğretmeninin kendilerini ziyaret ettiğini anımsatan Akbaş, “(Bir grup kurmak istiyoruz) dediler. Bir okul kulübü olarak hentbol branşında Harika Lig’e çıkmak istediklerini belirttiler. Yenişehir Atatürk Ortaokulu’muzun bir spor kulübünü hentbol branşıyla eşleştirerek arkadaşlarımız orada çalışmaya başladılar.” dedi.

Akbaş, öteki okullardaki öğrencileri de kulübe üye yaparak çalışmalara başlandığını belirterek, şöyleki devam etti:

“Takımımız evvel bölgesel, akabinde 2. ve 1 Lig’de başarılı olarak Harika Lig’e çıktı. Kent bile arkadaşlarımızın Üstün Lig’e çıkacağına fazlaca inanamadı zira kolay bir olay değil. Bir okul spor kulübü Harika Lig’e çıktı. Tahminen de Türkiye’de bir birinci. Bu manada hoş muvaffakiyet öyküsü olduğunu düşünüyorum. Bu kıssayı yazanlar öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz. Çok fedakarlıklar yapıldı. Tüm ekibi tebrik ediyorum.”

Antrenör Şener: “Çok zorluk çektik ancak Karabük’e bu gururu yaşattık”

Kulüp antrenörü Sinan Şener de Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Akbaş’ın kendilerine fazlaca takviye verdiğini kaydetti.

Başladıklarında biroldukça kişinin kendilerine inanmadığını vurgulayan Şener, “Süper Lig’e çıkmak kolay değil lakin biz inandık. Çok zorluk çektik lakin Karabük’e bu gururu yaşattık. Ekibe kaliteli atletler bulduk. Onlarla bir arada Muhteşem Lig’e çıktık. Üstün Lig’de kalıcı olan bir kadro hedefliyoruz.” biçiminde konuştu.

Oyunculardan Kemal Efe Çelik ise hentbola antrenör Şener’in takviyesiyle başladığını anlattı. Uzun yıllardır hentbol oynadığını lisana getiren Çelik, “Takıma maddi ve manevi takviye oldu lakin yeteri kadar değildi. Ligdeki grupların birden fazla belediye ekibi. O yüzden makas biraz açılıyor. Buna karşın her şeyin para olmadığını gösterdiğimizi düşünüyoruz. Yeni transferlerle yeterli beraberlik kurduk, başarılı dönem geçirdik. Birinci başladığımız günden beri gayemiz olan Üstün Lig’e çıktık. Harika Lig’de kalıcı olacağımıza inanıyorum.” tabirlerini kullandı.

17 yaşındaki Atabey Taşkın da Muhteşem Lig’e çıkmanın kendileri için büyük heyecan olduğunu tabir ederek, “Bu yaşlarda Harika Lig deneyimi yaşamak bizim için değerli. Karabük’e bu sevinci yaşattığımız için memnunuz.” dedi.