Jamie Raskin, ‘ciddi ama tedavi edilebilir’ bir kanser türü olduğunu duyurdu

Anje

Global Mod
Global Mod
WASHINGTON – Maryland Demokrat Temsilcisi Jamie Raskin Çarşamba günü kendisine “ağır ama tedavi edilebilir” bir kanser türü teşhisi konduğunu duyurdu.

Meclisin 6 Ocak Komitesinin bir üyesi ve yakın zamanda Gözetim Komitesinde baş Demokrat olarak seçilen 60 yaşındaki Bay Raskin, diffüz büyük B hücreli lenfoma hastası olduğunu ve yakında ayakta kemoterapiye başlayacağını söyledi. immünoterapi.

Raskin yaptığı açıklamada, “Bu süre zarfında çalışabilmeyi umuyorum, ancak doktorlarım tarafından Covid-19, grip ve diğer virüslerden kaçınmak için gereksiz maruziyeti azaltmaları konusunda uyarıldım” dedi. Kemoterapi, kanser hücrelerini yok etmenin yanı sıra doğal antikorları da bozar ve vücudun bağışıklık sistemini zayıflatır. Bana saç dökülmesine ve kilo almaya da neden olduğu söylendi (yine de saç ve kilo kaybına neden olan tür için hala umudum var).

Raskin, “Bunu atlatmayı ve bu arada Kongre’de her gün Amerikan demokrasisi için adımlar atmayı” planladığını söyledi.

Çok az Kongre üyesi, eski Başkan Donald J. Trump’ı 6 Ocak 2021’de Kongre Binası’na yapılan saldırıdan sorumlu tutmaya, Amerikan Üniversitesi’nde eski bir anayasa hukuku profesörü ve Amerika Birleşik Devletleri’nden senatör olan Bay Raskin kadar agresif bir şekilde çalıştı. Maryland.

Bay Raskin, Capitol Hill’de ABD tarihi ve Anayasa’nın nüansları hakkındaki uzun tartışmalarıyla tanınır. 25. Değişiklik kapsamında bir cumhurbaşkanını görevden alabilecek bir komisyon oluşturmak için yasanın ana sponsorudur.

Harvard hukuk mezunu, aynı zamanda Kongre Binası Kuşatması ve oğlunun ölümü sırasında hayatını değiştiren 45 günlük anı kitabı Unthinkable: Trauma, Truth, and the Trials of American Democracy’yi de yayınladı.

Bay Raskin, Bay Trump’ın, yedi Cumhuriyetçi senatörün tüm Demokratlarla ortaklaşa oy kullandığı, Kongre Binası’na yapılan saldırıdaki rolü nedeniyle eski başkanı ayaklanmayı kışkırtmaktan mahkum ettiği ikinci görevden alma davasında baş suçlama yöneticisiydi. Bu oylama, mahkumiyet için gereken 67 senatörün gerisinde kalsa da, Bay Raskin, hem Meclis’teki hem de Senato’daki “komuta çoğunluğun” Bay Trump’ın suçlu olduğuna inandığını sık sık belirtti.

Ayaklanmadan günler önce, Harvard’da hukuk öğrencisi olan 25 yaşındaki oğlu Tommy, yılbaşı gecesi intihar etti. Kederden zayıf düşen Bay Raskin, Kongre Binası’na yapılan saldırıdan sağ kurtuldu. Bay Trump’ı şiddeti kışkırtmakla suçlamak için neredeyse anında baskı yapmaya başladı ve birkaç gün içinde sözcü Nancy Pelosi onu bu çabayı yönetmesi için atadı.

O anda, dedi Bay Raskin, görev ona bir amaç duygusu verdi.

Bay Raskin teşhisi duyurur açıklamaz, Capitol Hill’deki meslektaşlarından geçmiş olsun dilekleri yağmaya başladı.

New York Demokrat Temsilcisi Ritchie Torres Twitter’da “Jamie Raskin ulusal bir hazinedir – demokrasiyi savunmak için her ikisine de şiddetle ihtiyaç duyulan bir zamanda yasal bütünlük ve zekanın sığınağıdır.” “Kanser tedavisi gördüğü için güçlü ve hızlı iyileşmesi için dua ediyorum. Amerika’nın sana ihtiyacı var Jamie.

Beyaz Saray Genelkurmay Başkanı Ron Klain, “Önemli bir yetkili ve eski dostumuza acil şifalar diliyoruz” diye yazdı.